xibo - en to fi translation catalogue (1809 entries)

en:  Turn OFF Debugging
fi:  Virheenpoisto pois päältä

en:  Turn ON Debugging
fi:  Virheenpoisto päälle

en: # Layouts
fi: # Esitysruudut

en: %d of %d player actions failed
fi: %d %d:stä toisto-ohjelman toiminnasta epäonnistui

en: %s assigned to Display Groups
fi: %s määritettiin näyttöryhmiin

en: %s assigned to User Groups
fi: %s määritetty käyttäjäryhmiin

en: %s bandwidth report
fi: %s kaistankäyttö raportti

en: %s is downloading %d files too many times
fi: %s lataa %d tiedostoja liian monta kertaa

en: %s library usage report
fi: %s arkiston käyttö raportti

en: %s not retrieved from the IdP and required since is the field to identify the user
fi: %s ei noudettu IdP:ltä ja tarvitaan koska tämä kenttä tunnistaa käyttäjän

en: %s report
fi: %s raportti

en: %s report for Display
fi: %s raportti näytölle

en: %s report for Layout %s
fi: %s raportti asettelulle %s

en: %s scheduled on %s
fi: %s ajoitettu näkymään %s

en: %themeName% Error
fi: %themeName% virhe

en: %themeName% Installation
fi: %themeName% asennus

en: %themeName% needs an administrator user account to be the first user account that has access to the CMS. Please enter your chosen details below.
fi: %themeName% tarvitsee ensimmäiseksi ylläpitäjän käyttäjätilin, jolla on pääsy CMS:ään. Syötä tiedot alle.

en: %themeName% needs somewhere to store the things you upload to be shown. Ideally, this should be somewhere outside the root of your web server - that is such that is not accessible by a web browser. Please input the full path to this folder. If the folder does not already exist, we will attempt to create it for you.
fi: %themeName% tarvitsee paikan johon varastoida siirrettävät tiedostot näyttöä varten. Ihanteellisesti tämän paikan pitäisi olla poissa verkkopalvelimesi juuresta - näin sinne ei pääse verkkoselailmella. Syötä täydellinen polku tähän kansioon. Jos kansio ei ole vielä olemassa, me koetamme luoda sen sinulle.

en: %themeName% needs to set-up a connection to your MySQL database.
fi: %themeName% n tarvitsee luoda yhteys MySQL tietokantaasi.

en: %themeName% needs you to choose a "key". This will be required each time you set-up a new client. It should be complicated, and hard to remember. It is visible in the CMS interface, so it need not be written down separately.
fi: %themeName% pyytää sinua valitsemaan "avaimen". Tätä tarvitaan aina, kun asetat uuden asiakasohjelman. Avaimen pitäisi olla monimutkainen ja hankalasti muistettava. Avain on näkyvissa CMS käyttöliittymässäsi, joten sitä ei tarvitse erikseen kirjoittaa muistiin.

en: (filtered from _MAX_ total entries)
fi: (suodatettu _MAX_ kaikista kirjauksista)

en: 1 hour
fi: 1 tunti

en: 1 minute
fi: 1 minuutti

en: 10 minutes
fi: 10 minuuttia

en: 12 hours
fi: 12 tuntia

en: 12h Clock
fi: 12 tuntinen kello

en: 1st line
fi: Ensimmäinen rivi

en: 24 hours
fi: 24 tuntia

en: 24h Clock
fi: 24 tuntinen kello

en: 30 minutes
fi: 30 minuuttia

en: 4 hours
fi: 4 tuntia

en: 5 minutes
fi: 5 minuuttia

en: : activate to sort column ascending
fi: : Käytä lajitellaksesi sarakkeet nousevasti

en: : activate to sort column descending
fi: : Käytä lajitellaksesi sarakkeet laskevasti

en: A Description of Daypart
fi: Päiväajastuksen kuvaus

en: A URL to the HLS video stream. Requires Player running Windows 8.1 or later, or Android 6 or later. Earlier Android devices may play HLS via the LocalVideo widget.
fi: HLS-videosuoratoiston URL-osoite. Vaatii toistimen, missä on Windows 8.1 tai uudempi, tai Android 6 tai uudempi. Aikaisemmat Android-laitteet saattaa toistaa HLS-videota LocalVideo-widgetillä.

en: A code which can be used to lookup this DataSet - usually for an API application
fi: Koodi, jolla tämä tietokantahaku voidaan noutaa tarkasteltavaksi - yleensä API sovellukselle

en: A column already exists with this name, please choose another
fi: Tällä nimellä löytyy jo sarake, ole hyvä ja valitse toinen nimi

en: A comma separated list of items to present in a combo box
fi: Pilkulla erotettu luettelo kohteista esitettäväksi yhdistelmälaatikossa

en: A comma separated set of regular expressions run against the Display name to determine membership.
fi: Pilkulla erotetut regex-lausekkeet, mitä verrataan näyttöjen nimiin jäsenyyden määrittämiseksi.

en: A description - (1 - 254 characters).
fi: Kuvaus - (1 - 254 merkkiä).

en: A file exists with the name you gave for the Library Location. Please choose another location
fi: Antamallasi arkistonimellä on jo olemassa tiedosto. Anna toinen sijainti

en: A font to use in other Modules
fi: Muissa elementeissä käytettävä fontti

en: A generic file to be stored in the library
fi: Kirjastoon tallennettava yleinen tiedosto

en: A local file path or URL to the video. This can be a RTSP stream.
fi: Videon paikallinen tiedostopolku tai URL-osoite. Tämä voi olla RTSP-virta.

en: A message to display when no data is returned from the source
fi: Näytettävä viesti, kun tietoja ei palauteta lähteestä

en: A module for displaying Video and Audio from an external source
fi: Moduuli videon ja äänen näyttämiseen ulkoisesta lähteestä

en: A module for displaying a Countdown timer as a clock
fi: Moduuli ajastinkellon näyttämiseen

en: A module for displaying a Countdown timer for days
fi: Osa lähtölaskenta laskurille päivä muodossa

en: A module for displaying a calendar based on an iCal feed
fi: Moduuli kalenterin esittämiseen iCal syötteen pohjalta

en: A module for showing Currency pairs and exchange rates
fi: Moduuli valuuttaparien ja valuuttakurssien näyttämiseen

en: A module for showing Stock quotes
fi: Moduuli osakekurssien näyttämiseen

en: A name for this DataSet
fi: Nimi tälle tietokantahaulle

en: A name for this Resolution
fi: Nimi tälle resoluutiolle

en: A reference code for this command which is used to identify the command internally.
fi: Tämän komennon viitekoodi, jota käytetään käskyn tunnistamiseen sisäisesti.

en: A reference field for custom user data
fi: Vertailukenttä mukautetuille käyttäjätiedoille

en: A short description of this Display Group
fi: Lyhyt kuvaus tästä näyttöryhmästä

en: A subject line for the notification - used as a title.
fi: Ilmoituksen aiherivi - käytetään otsikkona.

en: A unique identifier for this display.
fi: Tämän näytön ainutlaatuinen tunniste.

en: A view on a DataSet
fi: Datan näkymä

en: AM/PM Colour
fi: AM/PM väri

en: API Key
fi: API avain

en: API Secret
fi: API salaus

en: API key not valid
fi: API avain ei kelpaa

en: About
fi: Tietoja

en: About the CMS
fi: Tietoa CMS:stä

en: Access Denied to Display
fi: Pääsy estetty näytölle

en: Access Denied to DisplayGroup
fi: Näyttöryhmiin pääsy kielletty

en: Access Denied to User
fi: Käyttäjältä pääsy estetty

en: Access Denied to UserGroup
fi: Käyttäjäryhmään pääsy kielletty

en: Access denied replacing old media
fi: Vanhojen esitystiedostojen korvaaminen - pääsy evätty

en: Access denied, please check your API key
fi: Pääsy estetty, tarkista API avain

en: Access to this route is denied for this scope
fi: Pääsy tähän reittiin kielletty tällä näkyvyysalueella

en: Action
fi: Toiminto

en: Action Bar Display Duration
fi: Toimintapalkin ajallinen kesto

en: Action Bar Mode
fi: Toimintapalkki -tila

en: Action for Screen Shot Intent
fi: Ruudunkaappausaie

en: Actions
fi: Toiminnot

en: Active
fi: Käytössä

en: Add
fi: Lisää

en: Add Application
fi: Lisää sovellus

en: Add CSV Files
fi: Lisää CSV tiedosto

en: Add Campaign
fi: Lisää kampanja

en: Add Column
fi: Lisää sarake

en: Add Command
fi: Lisää komento

en: Add Data
fi: Lisää tietoa

en: Add DataSet
fi: Lisää tietokantahaku

en: Add Daypart
fi: Lisää päiväajastus

en: Add Display Group
fi: Lisää näyttöryhmä

en: Add Event
fi: Lisää tapahtuma

en: Add Help Link
fi: Lisää Ohje-linkki

en: Add Layout
fi: Lisää esitysruutu

en: Add Media
fi: Lisää media

en: Add Notification
fi: Lisää ilmoitus

en: Add Profile
fi: Lisää profiili

en: Add Replacement
fi: Lisää korvaus

en: Add Report Schedule for %s - %s
fi: Lisää raportin ajastus %s - %s

en: Add Resolution
fi: Lisää resoluutio

en: Add Row
fi: Lisää rivi

en: Add STS to the response headers? Make sure you fully understand STS before turning it on as it will prevent access via HTTP after the first successful HTTPS connection.
fi: Lisätäänkö STS vastauksen ylätunnisteisiin? Varmista, että ymmärrät täysin STS:ää ennenkuin käynnistät sen, sillä tämä estää pääsyn HTTP:n kautta ensimmäisen onnistuneen HTTPS yhteyden jälkeen.

en: Add Task
fi: Lisää tehtävä

en: Add User
fi: Lisää käyttäjä

en: Add User Group
fi: Lisää käyttäjäryhmä

en: Add Version
fi: Lisää versio

en: Add a new Campaign
fi: Lisää uusi kampanja

en: Add a new DataSet
fi: Lisää uusi tietokantahaku

en: Add a new Display Group
fi: Lisää uusi näyttöryhmä

en: Add a new Display Settings Profile
fi: Lisää uusi näytön asetusprofiili

en: Add a new Help page
fi: Lisää uusi ohjesivu

en: Add a new User
fi: Lisää uusi käyttäjä

en: Add a new User Group
fi: Lisää uusi käyttäjäryhmä

en: Add a new media item to the library
fi: Lisää uusi esitystiedostonimike arkistoon

en: Add a new resolution for use on layouts
fi: Lisää uusi resoluutio käytettäväksi esitysruuduissa

en: Add a row to the end of this DataSet
fi: Lisää rivi tämän tietokantahaun loppuun

en: Add all the widgets to the template?
fi: Lisää kaikki pienohjelmat mallipohjaan?

en: Add an Application
fi: Lisää sovellus

en: Add files
fi: Lisää tiedostoja

en: Added %s
fi: Lisätty %s

en: Added Event
fi: Tapahtuma lisätty

en: Added Row
fi: Rivi lisätty

en: Admin Password
fi: Järjestelmänvalvojan salasana

en: Admin Username
fi: Järjestelmänvalvojan käyttäjänimi

en: Admin email address
fi: Järjestelmänvalvojan sähköpostiosoite

en: Administration
fi: Ylläpito

en: Advanced
fi: Lisäasetukset

en: Advice
fi: Neuvo

en: Agenda
fi: Esityslista

en: All
fi: Kaikki

en: All checks pass. Click next to continue
fi: Kaikki tarkistukset läpäisty. Valitse seuraava jatkaaksesi

en: All known servers
fi: Kaikki tunnetut palvelimet

en: All other checks passed
fi: Kaikki muut tarkistukset läpäisty

en: Allow Import?
fi: Salli tuonti?

en: Allow PHP to open external URLs
fi: Salli PHP:n avata ulkoisia URLeja

en: Allow modifications to the transition configuration?
fi: Salli muokkaukset siirron asetuksiin?

en: Allow the Authorization Code Grant for this Client?
fi: Myönnä lupa oikeutuskoodin antamiselle tälle ohjelmalle?

en: Allow the Client Credentials Grant for this Client?
fi: Myönnä asiakasoikeudet tälle ohjelmalle?

en: Allow the maintenance script to run if it is called?
fi: Salli huoltokäsikirjan suorittaminen, jos sitä pyydetään?

en: Also delete from the Library?
fi: Poista myös arkistosta?

en: Alter Template
fi: Muokkaa esimerkkipohjaa

en: Always
fi: Aina

en: Always showing
fi: Aina näkyvissä

en: An error occurred updating these settings. This is an unexpected error, please contact support. Error Message = [%s]
fi: Virhe tapahtui päivitettäessä asetuksia. Odottamaton virhe, ota yhteyttä tukeen. Virheilmoitus = [%s]

en: An optional description
fi: Valinnainen kuvaus

en: An optional description of the Layout. (1 - 250 characters)
fi: Valinnainen kuvaus esitysruudulle. (1 - 250 merkkiä)

en: An optional description of the Template. (1 - 250 characters)
fi: Valinnainen kuvaus mallipohjalle. (1 - 250 merkkiä)

en: An optional name for this widget
fi: Tämän widgetin vaihtoehtoinen nimi

en: An unknown error has occurred.
fi: Tapahtui tuntematon virhe.

en: Analogue Clock
fi: Analoginen kello

en: And
fi: Ja

en: Appearance
fi: Ulkomuoto

en: Application Name
fi: Sovelluksen nimi

en: Applications
fi: Sovellukset

en: Apply
fi: Käytä

en: April
fi: Huhtikuu

en: Arabic
fi: Arabia

en: Archive Owner not found
fi: Arkiston omistajaa ei löytynyt

en: Are the members of this group dynamic?
fi: Onko ryhmässä muuttuva jäsenistö?

en: Are you sure you want to delete %groupName%?
fi: Haluatko varmasti poistaa %ryhmänNimi%?

en: Are you sure you want to delete this Daypart? This cannot be undone
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän päiväajastuksen? Tätä ei voi peruuttaa

en: Are you sure you want to delete this Help page? This cannot be undone
fi: Oletko varma että haluat poistaa tämän ohje-sivun? Poistoa ei voi peruuttaa

en: Are you sure you want to delete this Resolution? This cannot be undone
fi: Oletko varma että haluat poistaa tämän resoluution? Tätä ei voi peruuttaa

en: Are you sure you want to delete this application? This cannot be undone
fi: Oletko varma että haluat poistaa tämän sovelluksen? Tätä ei voi peruuttaa

en: Are you sure you want to delete this campaign? This cannot be undone
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän esityskansion? Tätä ei voi peruuttaa

en: Are you sure you want to delete this command? This cannot be undone
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän komennon? Tätä ei voi peruuttaa

en: Are you sure you want to delete this display group? This cannot be undone
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän näyttöryhmän? Tätä ei voi peruuttaa

en: Are you sure you want to delete this display profile?
fi: Oletko varma että haluat poistaa tämän näyttöprofiilin?

en: Are you sure you want to delete this display? This cannot be undone
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän näytön? Tätä ei voi peruuttaa

en: Are you sure you want to delete this event from <b>all</b> displays? If you only want to delete this item from certain displays, please deselect the displays in the edit dialogue and click Save.
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän tapahtuman kaikilta <b>all</b> näytöiltä? Jos haluat poistaa tämän kohteen vain tietyiltä näytöiltä, poista valinnat halutuilta näytöiltä kohdassa 2 ”edit dialogua” ja klikkaa ”tallenna”.

en: Are you sure you want to delete this file?
fi: Oletko varma että haluat poistaa tämän tiedoston?

en: Are you sure you want to delete this report schedule? This cannot be undone
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän raporttiaikataulun? Tätä ei voi peruuttaa

en: Are you sure you want to delete this row?
fi: Oletko varma että haluat poistaa tämän rivin?

en: Are you sure you want to delete this task? This cannot be undone
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän tehtävän? Tätä ei voi peruuttaa

en: Are you sure you want to delete?
fi: Haluatko varmasti poistaa?

en: Are you sure you want to delete? You may not be able to delete this user if they have associated content. You can retire users by using the Edit Button.
fi: Haluatko varmasti poistaa? Et ehkä voi poistaa tätä käyttäjää, jos siihen on liitetty sisältöä. Voit poistaa käyttäjiä Muokkaa-painikkeen kautta.

en: Are you sure you want to logout this user?
fi: Haluatko varmasti kirjata tämän käyttäjän ulos?

en: Are you sure you want to remove this widget?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän pienohjelman?

en: Are you sure you want to request a collection to occur?
fi: Haluatko varmasti, että tiedonkeruu toimeenpannaan?

en: Are you sure you want to request a screenshot?
fi: Haluatko varmasti pyytää kuvakaappausta?

en: Are you sure you want to retire this item?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän tuotteen käytöstä?

en: Are you sure you want to run this task immediately?
fi: Haluatko varmasti suorittaa tämän tehtävän välittömästi?

en: Are you sure you want to send a Wake On Lan message to this display?
fi: Haluatko varmasti lähettää Wake On Lan viestin tälle näytölle?

en: Are you sure you want to truncate?
fi: Oletko varma, että haluat lyhentää?

en: Article
fi: Artikkeli

en: Ascending
fi: Nouseva

en: Ask a question
fi: Esitä kysymys

en: Aspect
fi: Muoto

en: Assign
fi: Liitä

en: Assign %name% to a Campaign
fi: Määritä esityskansioon

en: Assign Files
fi: Liitä tiedostoja

en: Assign Layouts
fi: Liitä esitysruutuja

en: Assign a Layout
fi: Liitä esitysruutu

en: Assign the members to the new group
fi: Määritä jäsenet uuteen ryhmään

en: Assign to Campaign
fi: Määritä esityskansioon

en: Assignable
fi: Liitettävissä

en: Assigned Layouts to %s
fi: Esitysruudut määritetty %s

en: Associate an item from the Library
fi: Liitä nimike arkistosta

en: Attached please find the report for %s
fi: Liitteenä %s raportti

en: Audience
fi: Yleisö

en: Audio
fi: Ääni

en: Audio - support varies depending on the client hardware
fi: Ääni - tuki vaihtelee laitteiston mukaan

en: Audio Media
fi: Ääni-esitystiedostot

en: Audio for %name%
fi: Äänitiedosto kohteelle %name%

en: Audit Log
fi: Seurannan loki

en: Audit Trail
fi: Toimintaloki

en: AuditLog Archive
fi: AuditLog arkistointi

en: AuditLog Delete
fi: AuditLog Poista

en: AuditLog Export %s to %s
fi: AuditLog vienti %s kohteeseen %s

en: Auditing until
fi: Seurannan mitta

en: August
fi: Elokuu

en: Authorisation Parameters missing from session.
fi: Sessiosta puuttuvat valtuutusparametrit.

en: Authorise display?
fi: Valtuuta näyttö?

en: Authorised
fi: Valtuutettu

en: Authorised?
fi: Valtuutettu?

en: Authorization Code?
fi: Oikeutuksen koodi?

en: Authorize Request
fi: Oikeuta pyyntö

en: Authorized applications for user
fi: Käytäjälle sallitut sovellukset

en: Automatic Restart
fi: Automaattinen uudelleenkäynnistys

en: Automatically Restart the application if we detect it is not visible.
fi: Käynnistä ohjelma uudestaan, jos havaitaan ettei se ole näkyvissä.

en: Automatically collect and export relevant information into a text file.
fi: Kerää ja vie oleellinen informaatio automaattisesti tekstitiedostoon.

en: Availability
fi: Saatavuus

en: Available
fi: Käytettävissä

en: Available for In Transitions?
fi: Käytettävissä siirroille sisään?

en: Available for Out Transitions?
fi: Käytettävissä siirroille ulos?

en: Azerbaijani
fi: Azeri

en: Background
fi: Tausta

en: Background Colour
fi: Taustan väri

en: Background Image
fi: Taustakuva

en: Background thumbnail
fi: Taustan pikakuvake

en: Background transparent?
fi: Läpinäkyvä tausta?

en: Bandwidth
fi: Kaistanleveys

en: Bandwidth Usage (%bandwidthSuffix%)
fi: Kaistanleveyden käyttö (%bandwidthSuffix%)

en: Bandwidth Usage. Limit %xmdsLimit%
fi: Kaistanleveyden käyttö. Rajoitus %xmdsLimit%

en: Bandwidth allowance exceeded
fi: Kaistanleveyden toleranssi ylitetty

en: Base
fi: Pohja

en: Before reporting a fault it would be appreciated if you follow the steps. Click start
fi: Ennen vian ilmoittamista ole hyvä ja noudata seuraavia ohjeita. Valitse Aloita

en: Belarusian
fi: Valkovenäjä

en: Below is the family tree for this Display Group.
fi: Alla on yhteyspolku tälle näyttöryhmälle.

en: Below you can select the columns to be shown in the table - drag and drop to reorder and to move between lists.
fi: Alla voit valita taulukossa näkyvät sarakkeet - raahaa ja pudota uudelleen järjestääksesi ja siirtääksesi listojen välillä.

en: Best Fit
fi: Paras sopivuus

en: Bigger Profile Image
fi: Isompi profiilikuva

en: Blacklist Videos?
fi: Videoiden estolista?

en: Border Colour
fi: Reunan väri

en: Bosnian
fi: Bosnia

en: Bottom
fi: Pohja

en: BroadCast Address
fi: Lähetysosoite (BroadCast address)

en: BroadCast Address is not a valid IP Address
fi: Lähetysosoite ei ole kelvollinen IP-osoite

en: Browser
fi: Selain

en: Build Layouts
fi: Rakenna esitysruutuja

en: CDN Address
fi: CDN osoite

en: CIDR subnet mask is not a number within the range of 0 till 32.
fi: CIDR aliverkon peite ei ole numero välillä 0 - 32.

en: CIDR subnet mask is not a number within the range of 0 to 32.
fi: CIDR aliverkon peitteen lukuarvo ei ole välillä 0 -32.

en: CMS Secret Key
fi: CMS salausavain

en: CMS Theme
fi: CMS teema

en: CSS Style Sheet
fi: CSS mallilomake

en: CSV Import
fi: Tuo CSV

en: Cache Period
fi: Välimuistin ajanjakso

en: Cache Period for Images
fi: Välimuistin kesto kuville

en: Cache pool not available
fi: Välimuistin varanto ei saatavilla

en: Caching
fi: Välimuisti

en: Calendar
fi: Kalenteri

en: Campaign
fi: Esityskansio

en: Campaign Preview for %campaignName%
fi: Esikatsele kampanja %campaignName%

en: Campaign not found
fi: Kampanjaa ei löytynyt

en: Campaigns
fi: Kampanjat

en: Can not have a display without a hardware key
fi: Näyttö ei voi olla ilman laitteistoavainta

en: Can not have a display without a name
fi: Näyttö ei voi olla ilman nimeä

en: Can not have an end time earlier than your start time
fi: Loppuaika ei voi olla ennen aloitusaikaa

en: Can this module be assigned to a Layout?
fi: Voidaanko tämä elementti määrittää esitysruudulle?

en: Can this transition be used for media end?
fi: Voiko tätä siirtymää käyttää esitystiedoston lopussa?

en: Can this transition be used for media start?
fi: Voiko tätä siirtymää käyttää esitystiedoston alussa?

en: Can't create ZIP. Error Code:
fi: Ei voitu luoda ZIP-tiedostoa. Virhe koodi:

en: Can't create ZIP. Error Code: %s
fi: Ei voi luoda ZIP tiedostoa. VIrhekoodi: %s

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Cancel Replace
fi: Peruuta korvaus

en: Cancel upload
fi: Peruuta lataus

en: Cannot change owner on this Object
fi: Kohteen omistajaa ei voi vahtaa

en: Cannot contact SSP service, please try again shortly.
fi: Ei saada yhteyttä SSP palveluun, yritä uudelleen hetken kuluttua.

en: Cannot find media
fi: Mediaa ei voida löytää

en: Cannot find playlist
fi: Soittolistaa ei voida löytää

en: Cannot find region
fi: Aluetta ei löydy

en: Cannot save media file from ZIP file
fi: Mediatiedostoa ei voida tallentaa ZIP-tiedostosta

en: Category
fi: Kategoria

en: Caution, you have selected %1 items. Clicking save will run the %2 transaction on all these items.
fi: Huomioi, olet valinnut %1 kohdetta. Tallennuksen painallus ajaa %2 siirron kaikille kohteille.

en: Centre
fi: Keski

en: Change Password
fi: Vaihda salasana

en: Change the Owner of this item. Leave empty to keep the current owner.
fi: Muuta tämän nimikkeen omistaja. Jätä tyhjäksi säilyttääksesi nykyisen omistajan.

en: Change the resolution
fi: Vaihda resoluutiota

en: Channel
fi: Kanava

en: Check that the Environment passes all the CMS Environment checks.
fi: Tarkista, että ympäristö läpäisee kaikki CMS ympäristön tarkistukset.

en: Check to delete all items owned by this user, including Layouts, Media, Schedules, etc.
fi: Valitse poistaaksesi kaikki käyttäjän lisäämät sisällöt. Tämä sisältää: esitysruudut, media, ajastukset, jne.

en: Chinese Traditional
fi: Kiinalainen (perinteinen)

en: Choose from a preset date format
fi: Valitse päivämääräformaatti malleista

en: Class %s not found
fi: Luokkaa %s ei löydy

en: Cleaning up old revisions of media will result in any unused media revisions being permanently deleted.
fi: Vanhan esitystiedostoversoiden puhdistaminen johtaa siihen, että käyttämättömät esitystiedostoversiot poistetaan pysyvästi.

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: Clear Cache
fi: Tyhjennä välimuisti

en: Clear Cached Data
fi: Poista välimuistissa oleva data

en: Clear the cache for this Module. This proces is not reversable.
fi: Tyhjennä tämän elementin välimuisti. Tämä toiminta ei ole peruutettavissa.

en: Cleared the Cache
fi: Välimuisti tyhjennetty

en: Click on the below link to open the bug report page for this release.
fi: Klikkaa alla olevaa linkkiä aukaistaksesi tämän version vikailmoitus-sivun.

en: Client Credentials?
fi: Client valtuutukset?

en: Client Id
fi: Client ID

en: Client Secret
fi: Client salaus

en: Clock
fi: Kello

en: Clock - Analogue
fi: Kello - Analoginen

en: Clock - Digital
fi: Kello - Digitaalinen

en: Clock - Flip
fi: Kello - Kääntö

en: Close
fi: Sulje

en: Code
fi: Koodi

en: Code to be triggered when a event is currently ongoing.
fi: Suoritettava koodi, kun tapahtuma on meneillään.

en: Code to be triggered when no events are ongoing at the moment.
fi: Suoritettava koodi, kun mitään tapahtumaa ei ole meneillään.

en: Collect Now
fi: Kerää nyt

en: Collect and Save Data
fi: Kerää ja talleta tiedot

en: Collect interval
fi: Keräysaikaväli

en: Colour
fi: Väri

en: Column %s not found
fi: Sarake %s ei löytynyt

en: Column Order
fi: Sarakejärjestys

en: Column Type
fi: Saraketyyppi

en: Columns Available
fi: Sarakkeita vapaana

en: Columns Selected
fi: Valitut sarakkeet

en: Columns for %dataSetName%
fi: Sarakkeet tietokantahaulle %tietokantahakuNimi%

en: Command
fi: Komento

en: Command Sent to %s
fi: Komento lähetetty %s

en: Commands
fi: Komennot

en: Complete
fi: Valmis

en: Completely remove the old version of this media item if a new file is being uploaded.
fi: Poista täysin tämän esitystiedostonimikkeen vanha versio, jos uusi tiedosto ladataan.

en: Config file not found for Task
fi: Tehvälle ei löydetty asetustiedostoa

en: Configuration
fi: Konfigurointi

en: Content
fi: Sisältö

en: Content Delivery Network Address for serving file requests to Players
fi: Sisältöilmoitusverkoston osoite tiedostojen esittämiseen toistimille

en: Content Type
fi: Sisältötyyppi

en: Continue...
fi: Jatka...

en: Copied %s
fi: Kopioitu %s

en: Copied %s as %s
fi: Kopioitu %s nimellä %s

en: Copied as %s
fi: Kopioitu nimellä %s

en: Copy
fi: Kopioi

en: Copy %dataSetName%
fi: Kopioi %tietokantahakuNimi%

en: Copy %name%
fi: Kopioi %name%

en: Copy Members?
fi: Kopioidaanko jäsenet?

en: Copy User Group
fi: Kopioi käyttäjäryhmä

en: Copy to Clipboard
fi: Kopioi leikepöydälle

en: Copyright
fi: Tekijänoikeus

en: Could not connect to MySQL with the administrator details. Please check and try again. Error Message = [%s]
fi: Ei voitu yhdistää MySQL-tietokantaan järjestelmänvalvojan tiedoilla. Tarkista tiedot ja yritä uudestaan. Virheilmoitus = [%s]

en: Could not create a new database with the administrator details [%s]. Please check and try again. Error Message = [%s]
fi: Ei voitu luoda uutta tietokantaa järjestelmänvalvojan tiedoilla [%s]. Tarkista tiedot ja yritä uudestaan. Virheilmoitus = [%s]

en: Could not create a new user with the administrator details. Please check and try again. Error Message = [%s]. SQL = [%s].
fi: Uutta käyttäjää ei voitu luoda ylläpidon tiedoilla. Tarkista ja koeta uudelleen. Virheilmoitus = [%s]. SQL = [%s].

en: Could not create the Library Location directory for you. Please ensure the webserver has permission to create a folder in this location, or create the folder manually and grant permission for the webserver to write to the folder.
fi: Arkistotiedostojen sijaintia ei voitu luoda. Varmista, että verkkopalvelimella on oikeus luoda kansio tähän sijaintiin, tai luo kansio erikseen ja anna verkkopalvelimelle oikeudet kirjoittaa kansioon.

en: Count
fi: Määrä

en: Countdown
fi: Lähtölaskenta

en: Countdown - Clock
fi: Lähtölaskenta - Kello

en: Countdown - Days
fi: Lähtölaskenta - Päivät

en: Countdown Date
fi: Lähtölaskennan päivämäärä

en: Countdown Duration
fi: lähtölaskennan kesto

en: Countdown Type
fi: Lähtölaskennan tyyppi

en: Counter
fi: Laskuri

en: Create
fi: Luo

en: Create a log file on disk in this location. Please enter a fully qualified path.
fi: Tee lokitiedosto tähän sijaintiin. Anna koko polku.

en: Create a new database
fi: Luo uusi tietokanta

en: Criteria
fi: Kriteerit

en: Croatian
fi: Kroatia

en: Currencies
fi: Valuutat

en: Currencies Module
fi: Valuutat-moduuli

en: Current Event
fi: Tämänhetkiset tapahtumat

en: Current Folder
fi: Nykyinen kansio

en: Current Layout
fi: Nykyinen esitysruutu

en: Cursor Start Position
fi: Kohdistimen aloituspaikka

en: Custom
fi: Mukautettu

en: Custom Duration
fi: Itse määritetty kesto

en: Custom Style Sheets
fi: Muokatut lomakkeet

en: Czech
fi: Tšekki

en: DELETE
fi: POISTA

en: DOM Extension
fi: DOM-laajennus

en: DOM XML Extension
fi: DOM XML -laajennus

en: Daily
fi: Päivittäin

en: Daily Counter
fi: Päivälaskuri

en: Daily Maintenance
fi: Päivittäinen huolto

en: Dark
fi: Tumma

en: Dashboard
fi: Ohjauspaneeli

en: Data Entry for %dataSetName%
fi: Tiedon syöttö %tietokantahaunNimi%

en: Data Set
fi: Data

en: Data Type
fi: Tiedon laji

en: Data request failed!
fi: Tietopyyntö epäonnistui!

en: DataSet
fi: Tietokantahaku

en: DataSet View
fi: Tietokantahaun näkymä

en: DataSets
fi: Tietokantahaut

en: DataSets have different column names
fi: Tietokantahauilla on eri sarakenimet

en: DataSets have different number of columns imported = %d, existing = %d
fi: Tietokantahauilla on eri numerointi tuoduissa sarakkeissa =%d, nykyisissä = %d

en: DataType
fi: Tietoluokka

en: Database Name
fi: Tietokannan nimi

en: Database Password
fi: Tietokannan salasana

en: Database Username
fi: Tietokannan käyttäjänimi

en: Date
fi: Päiväys

en: Date Format
fi: Päivämäärän muoto

en: Date Formats
fi: Päivämäärän formaatti

en: DateTimeZone
fi: PäivämääräAikaVyöhyke

en: Day
fi: Päivä

en: Day/Month/Year
fi: päivä/kuukausi/vuosi

en: Dayparting
fi: Päiväajastus

en: Days
fi: Päivät

en: December
fi: Joulukuu

en: Default
fi: Oletusarvo

en: Default Duration
fi: Vakiokesto

en: Default Duration is a required field.
fi: Oletuskesto on vaadittu kenttä.

en: Default Language
fi: Oletuskieli

en: Default Latitude
fi: Vakio leveysaste

en: Default Layout
fi: Esitysruudun oletus

en: Default Longitude
fi: Vakio pituusaste

en: Default Mute?
fi: Oletusmykistys?

en: Default Profile?
fi: Oletusprofiili?

en: Default User Type
fi: Oletus käyttäjätyyppi

en: Default copy media when copying a layout?
fi: Mikä on esitystiedoston oletustyyppi esitysruutua kopioitaessa?

en: Default for "Delete old version of Media" checkbox. Shown when Editing Library Media.
fi: Oletus "Poista vanhat versiot esitystiedostoista" valintaruudulle. Näkyy esitystiedostokirjastoa muokatessa.

en: Default update media in all layouts
fi: Oletuspäivitys media kaikissa esitysruuduissa

en: Delete
fi: Poista

en: Delete %layout%
fi: Poista %esitysruutu%

en: Delete Application
fi: Poista sovellus

en: Delete Campaign
fi: Poista esityskansio

en: Delete Command
fi: Poista komento

en: Delete Daypart
fi: Poista päiväajastus

en: Delete Display Group
fi: Poista näyttöryhmä

en: Delete Generic Files?
fi: Poistetaanko yleiset tiedostot?

en: Delete Help Link
fi: Poista apulinkki

en: Delete Media
fi: Poista mediatiedosto

en: Delete Notification
fi: Poista ilmoitus

en: Delete Profile
fi: Poista profiili

en: Delete Report Schedule
fi: Poista raporttiaikataulu

en: Delete Resolution
fi: Poista resoluutio

en: Delete Row
fi: Poista rivi

en: Delete Task
fi: Poista tehtävä

en: Delete Widget
fi: Poista pienohjelma

en: Delete all items owned by this User?
fi: Poista kaikki tämän käyttäjän nimikkeet?

en: Delete any associated data?
fi: Poista kaikki liittyvät tiedot?

en: Delete the old version?
fi: Poista vanha versio?

en: Delete this Column?
fi: Poistetaanko tämä sarake?

en: Delete this DataSet?
fi: Poista tämä tietokantahaku?

en: Delete this Display?
fi: Poista tämä näyttö?

en: Deleted %s
fi: Poistettu %s

en: Deleted Event
fi: Tapahtuma poistettu

en: Deleted Row
fi: Rivi poistettu

en: Deleted from Layout
fi: Poistettu esitysruudusta

en: Deleting a file cannot be reversed.
fi: Tiedoston poistamista ei voi peruuttaa.

en: Descending
fi: Laskeva

en: Description
fi: Kuvaus

en: Description can not be longer than 254 characters
fi: Kuvaus voi olla enintään 254 merkkiä pitkä

en: Description of Password Policy
fi: Salasanamenettelyn kuvaus

en: Design
fi: Suunnittelu

en: Details
fi: Yksityiskohdat

en: Detect language?
fi: Tunnista kieli?

en: Detect the browser language?
fi: Tunnista selaimen kieli?

en: Device Name
fi: Laitteen nimi

en: Digital Clock
fi: Digitaalinen kello

en: Direct assignment is where Layouts/Media are assigned to a Display/DisplayGroup without being in a Schedule.
fi: Suora osoittaminen mihin esitysruutu/media on asetettu esityksessä olematta ajastettuna.

en: Direction
fi: Suunta

en: Disabled
fi: Pois käytöstä

en: Disabling %s
fi: Poistetaan käytöstä %s

en: Display
fi: Näyttö

en: Display %displayName% is currently logged-in, seen %timeAgo%.
fi: Näyttö nimeltä %displayName% ei ole sisäänkirjautuneena, viimeksi nähty %timeAgo%.

en: Display %displayName% is not logged in at the moment and last accessed at <span class="unixDate">%displayLastAccessed%</span>
fi: Näyttö nimeltä %displayName% ei ole sisäänkirjautuneena tällä hetkellä ja on viimeksi kirjautunut <span class="unixDate">%displayLastAccessed%</span>

en: Display Activity
fi: Näyttöjen aktiivisuus

en: Display Group
fi: Näyttöryhmä

en: Display Group %name%
fi: Näytä ryhmä %name%

en: Display Groups
fi: Näyttöryhmät

en: Display List
fi: Näyttölista

en: Display Notifications from the Notification Centre
fi: Näytä ilmoitukset ilmoituskeskuksesta

en: Display Order
fi: Näyttöjärjestys

en: Display Order must be 0 or a positive number
fi: Tason pitää olla 0 tai positiivinen numero

en: Display Profile
fi: Näyttöprofiili

en: Display Screenshot Default Size
fi: Näytä ruudunkaappaus vakiokoossa

en: Display Screenshot Time to keep set to 0, nothing to remove.
fi: Näytön ruutukaappauksen säilytyksen kestoksi määritetty 0, ei mitään poistettavaa.

en: Display Setting Profiles
fi: Näyttöasetus profiilit

en: Display Settings
fi: Näyttöasetukset

en: Display Settings Profile (included with each display)
fi: Näytön asetusprofiili (sisältyy jokaiseen näyttöön)

en: Display is downloading new files
fi: Näyttö lataa uusia tiedostoja

en: Display is out of date but has not yet checked in with the server
fi: Näyttö on vanhentunut ja ei ole tarkistanut tilaa serveriltä

en: Display is up to date
fi: Näyttö on ajan tasalla

en: Display not selected!
fi: Näyttöä ei ole valittu!

en: Display unauthorised
fi: Näyttö valtuuttamaton

en: Display's Hardware Key
fi: Näytä Hardware key

en: DisplayGroups assigned to %s
fi: Näyttöryhmät määritetty %s

en: DisplayGroups cannot be manually assigned to a Dynamic Group
fi: Näyttöryhmiä ei voi manuaalisesti määrittää dynaamiseen ryhmään

en: DisplayGroups cannot be manually unassigned to a Dynamic Group
fi: Näyttöryhmiä ei voi manuaalisesti määrittää dynaamiseen ryhmään

en: DisplayGroups unassigned from %s
fi: Näyttöryhmien määritys poistettu %s

en: Displays
fi: Näytöt

en: Displays assigned to %s
fi: Näytöt määritetty %s

en: Displays cannot be manually assigned to a Dynamic Group
fi: Näytöt eivät voi olla manuaalisesti määritetty dynaamiseen ryhmään

en: Displays cannot be manually unassigned to a Dynamic Group
fi: Näytöt eivät voi olla manuaalisesti määrittämättä dynaamiseen ryhmään

en: Displays unassigned from %s
fi: Näyttöjen määritys poistettu %s

en: Divider Colour
fi: Välimerkin väri

en: Do you want to be notified by email if there is a problem with this display?
fi: Haluatko ilmoituksen sähköpostilla, jos tällä näytöllä on ongelma?

en: Do you want to include the DataSet data?
fi: Haluatko sisällyttää tietokantahaun tulokset?

en: Does the calendar feed come from Windows - if unsure leave unselected.
fi: Tuleeko kalenterisyöte Windowsista - jos et ole varma, jätä valitsematta.

en: Done
fi: Valmis

en: Done - %d deleted.
fi: Valmis - %d poistettu.

en: Done.
fi: Tehty.

en: Double buffering helps smooth the playback but should be disabled if graphics errors occur
fi: Kaksoispurskurointi tekee toistosta sulavampaa, mutta tulee kytkeä pois jos grafiikkaongelmia ilmaantuu

en: Download
fi: Lataa

en: Download Window End Time
fi: Lopetusaika lataukselle

en: Download Window Start Time
fi: Aloitusaika lataukselle

en: Download selected items
fi: Lataa valitut nimikkeet

en: Downloaded
fi: Ladattu

en: Downloading file
fi: Lataa tiedostoa

en: Downtime
fi: Häiriöaika

en: Duplicate
fi: Monista

en: Duplicate form loaded, make adjustments and press save.
fi: Kopioi lomake ladatusta, tee muokkauksia ja paina tallenna.

en: Duration
fi: Kesto

en: Duration (seconds)
fi: Kesto (sekuntia)

en: Duration back
fi: Palauta ajastus

en: Duration for Empty Layouts
fi: Tyhjien esitysruutujen kesto

en: Duration is per item
fi: Kesto nimikettä kohti

en: Duration not provided
fi: Kestoa ei annettu

en: Duration(s)
fi: Kesto(s)

en: Dutch
fi: Hollanti

en: Dynamic Criteria
fi: Dynaamiset kriteerit

en: Dynamic Display Groups must have at least one Criteria specified.
fi: Dynaamisilla näyttöryhmillä täytyy olla vähintään yksi kriteeri määritetty.

en: Dynamic Group?
fi: Dynaaminen ryhmä?

en: East
fi: Itä

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit %type% Transition for %name%
fi: Muokkaa %type% kohteen %name% siirrolle

en: Edit Application
fi: Muokkaa sovellusta

en: Edit Column
fi: Muokkaa saraketta

en: Edit Command
fi: Muokkaa komentoa

en: Edit Data
fi: Muokkaa tietoja

en: Edit DataSet
fi: Muokkaa tietokantahakua

en: Edit Daypart
fi: Muokkaa päiväajastusta

en: Edit Display
fi: Muokkaa näyttöä

en: Edit Display Group
fi: Muokkaa näyttöryhmää

en: Edit Event
fi: Muokkaa tapahtumaa

en: Edit Help Link
fi: Muokkaa ohjelinkkiä

en: Edit Layout
fi: Muokkaa esitysruutua

en: Edit Media
fi: Muokkaa esitystiedostoa

en: Edit Module
fi: Muokkaa elementtiä

en: Edit Notification
fi: Muokkaa ilmoitusta

en: Edit Profile
fi: Muokkaa profiilia

en: Edit Task
fi: Muokkaa tehtävää

en: Edit Text
fi: Muokkaa tekstiä

en: Edit Transition
fi: Muokkaa siirtymää

en: Edit User
fi: Muokkaa käyttäjää

en: Edit User Group
fi: Muokkaa käyttäjäryhmää

en: Edited %s
fi: Muokattu %s

en: Edited Audio
fi: Ääntä muokattu

en: Edited Event
fi: Tapahtumaa muokattu

en: Edited Row
fi: Riviä muokattu

en: Edited Transition
fi: Muutettu siirtoa

en: Effect
fi: Tehoste

en: Elevate Log Until
fi: Kohota Loki Kunnes

en: Elevate the log level until this date.
fi: Kohota lokin tasoa tähän päivään saakka.

en: Email
fi: Sähköposti

en: Email Alert
fi: Sähköposti-ilmoitus

en: Email Alerts
fi: Sähköposti-ilmoitukset

en: Email Notifications
fi: Sähköposti-ilmoitukset

en: Embed HTML and JavaScript
fi: Upota HTML ja JavaScript

en: Embedded
fi: Upotettu

en: Embedded HTML
fi: Upotettu HTML

en: Embedded Web Server Port
fi: Palvelimelle asetettu portti

en: Empty
fi: Tyhjä

en: Empty Region
fi: Tyhjä alue

en: Empty file
fi: Tyhjä tiedosto

en: Empty file in ZIP
fi: Tyhjä tiedosto ZIP-tiedostossa

en: Enable Double Buffering
fi: Käytä kaksoispuskurointia

en: Enable Email Alerts?
fi: Otetaanko käyttöön sähköpostihälytykset?

en: Enable Latest News?
fi: Ota viimeisimmät uutiset käyttöön?

en: Enable Library Tidy?
fi: Ota käyttöön arkiston siivous?

en: Enable Maintenance?
fi: Otetaanko huolto käyttöön?

en: Enable Mouse
fi: Aktivoi hiiri

en: Enable PowerPoint?
fi: Käytä PowerPointia?

en: Enable STS?
fi: STS päälle?

en: Enable Shell Commands
fi: Käytä Shell-komentoja

en: Enable Stats Collection?
fi: Otetaanko tilastojen kerääminen käyttöön?

en: Enable Wake on LAN
fi: Mahdollista Wake On Lan

en: Enable caching of Web Resources?
fi: Salli verkkoresurssien varastointi?

en: Enable stats reporting?
fi: Käytä tilastoraportointia?

en: Enable the Shell Command module.
fi: Ota käyttöön Shell komentoelementti.

en: Enable the collection of Proof of Play statistics for this Widget. Ensure that ‘Enable Stats Collection’ is set to ‘On’ in the Display Settings.
fi: Ota käyttöön Proof of Play -tilastojen kerääminen tälle widgetille. Varmista, että "Ota tilastojen kerääminen käyttöön" -asetuksena on "Päällä" näyttöasetuksissa.

en: Enable the mouse.
fi: Aktivoi hiiri.

en: Enable the option to report the current layout status?
fi: Salli mahdollisuus raportoida nykyisen esitysruudun tila?

en: Enable the option to set the screenshot interval?
fi: Asetetaanko ruudunkaappauksen aikaväli?

en: Enable?
fi: Ota käyttöön?

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Enabled for In
fi: Käytettävissä sisääntulevalle

en: Enabled for Out
fi: Käytettävissä ulosmenevälle

en: Enabled?
fi: Käytössä?

en: End Date
fi: Päättymispäivämäärä

en: End Time
fi: Päättymisaika

en: English
fi: Englanti

en: Enter a format for the Digital Clock e.g. [HH:mm] or [DD/MM/YYYY]. See the manual for more information.
fi: Anna digitaalisen kellon formaatti esimerkiksi [HH:mm] tai [DD/MM/YYYY]. Lisätietoa käyttöohjeessa.

en: Enter a hexadecimal password of a SecureOn enabled Network Interface Card (NIC) of the remote host. Enter a value in this pattern: 'xx-xx-xx-xx-xx-xx'. Leave the following field empty, if SecureOn is not used (for example, because the NIC of the remote host does not support SecureOn).
fi: Syötä etä-hostin kuuden merkin salasana tai SecureOn sallittu Network Interface Card (NIC). Syötä merkit seuraavassa muodossa: xx-xx-xx-xx-xx-xx’. Jätä seuraava kenttä tyhjäksi, jos SecureOn:ia ei käytetää (esim. koska etä-hostin NIC ei tue SecureOn:ia)

en: Enter a number within the range of 0 to 32 in the following field. Leave the following field empty, if no subnet mask should be used (CIDR = 0). If the remote host's broadcast address is unknown: Enter the host name or IP address of the remote host in Broad Cast Address and enter the CIDR subnet mask of the remote host in this field.
fi: Syötä numero väliltä 0 - 32 seuraavaan kenttään. Jätä seuraava kenttä tyhjäksi jos aliverkon peitettä pitää käyttää (CIDR = 0). Jos etä-hostin lähetysosoite on tuntematon: Syötä etä-hostin nimi tai IP osoite kohtaan Broad Cast Address ja lisää etä-hostin CIDR aliverkon peite kyseiseen kenttään.

en: Enter text in the box below.
fi: Syötä tekstiä alla olevaan laatikkoon.

en: Enter text or HTML in the box below.
fi: Kirjoita teksti tai HTML alla olevaan kenttään.

en: Enter text...
fi: Kirjoita tekstiä...

en: Enter the end time for this daypart. If the end time is before the start time, then the daypart will cross midnight.
fi: Anna tämän päiväajastuksen loppumisaika. Jos loppumisaika on ennen alkamisaikaa, päiväajastus ylittää keskiyön.

en: Enter the number of hours you would like to cache twitter images.
fi: Anna tunteina välimuistin kesto twitter kuville.

en: Enter the number of seconds you would like to cache twitter search results.
fi: Syötä sekuntimäärä Twitterin hakutulosten välimuistiintallentamiselle.

en: Enter the start time for this daypart
fi: Anna tämän päiväajastuksen aloitusaika

en: Enter the volume percentage for this audio to play at.
fi: Syötä äänenvoimakkuusprosentti, jolla tämä ääni toistetaan.

en: Enter your API Key from Google Maps.
fi: Syötä API-avain Google Mapsista.

en: Enter your API Key from Twitter.
fi: Syötä API-avain Twitteristä.

en: Enter your API Secret from Twitter.
fi: Syötä API-salaus Twitteristä.

en: Entity
fi: Kokonaisuus

en: Entity not found
fi: Kokonaisuutta ei löydy

en: Environment Check
fi: Ympäristötarkistus

en: Erase all content in this DataSet and overwrite it with the new content in this import.
fi: Pyyhi kaikki sisältö tästä tietokantahausta ja korvaa ne uudella sisällöllä tässä tuonnissa.

en: Error
fi: Virhe

en: Error.
fi: Virhe.

en: Event Type
fi: Tapahtumatyyppi

en: Events from the start of the
fi: Tapahtumat alkaen

en: Events to show
fi: Näytettävät tapahtumat

en: Exception Start/End time for %s are empty or in an incorrect format
fi: %s poikkeuksen aloitus-/lopetusaika on tyhjä tai väärässä muodossa

en: Exceptions
fi: Poikkeukset

en: Exclude all day events?
fi: Hylkää kokopäivän tapahtumat?

en: Exclude current events?
fi: Hylkää meneillään olevat tapahtumat?

en: Exclude past events?
fi: Hylkää menneet tapahtumat?

en: Execute a shell command on the client
fi: Suorita päätteelle shell-komento

en: Existing
fi: Olemassa oleva

en: Existing data is incompatible with your new configuration
fi: Nykyiset tiedot eivät ole yhteensopivia uusien asetusten kanssa

en: Exit Transition
fi: Poistu siirrosta

en: Expire Modified Layouts immediately on change. This means a layout can be cut during playback if it receives an update from the CMS
fi: Lopeta muokatut esitysruudut välittömästi muutoksen tapahtuessa. Tämä tarkoittaa sitä, että esitysruudun toisto saattaa keskeytyä, jos päivitysilmoitus tulee CMS:stä

en: Expire Modified Layouts?
fi: Lopetetaanko muokatut esitysruudut?

en: Expired
fi: Käyttöaika päättynyt

en: Expires
fi: Käyttöaika päättyy

en: Expires At
fi: Käyttöaika päättyy

en: Export
fi: Vie

en: Export Database
fi: Vie tietokanta

en: Export Database Backup
fi: Vie tietokannan varmuuskopio

en: Export Statistics
fi: Vie käyttötiedot

en: Export raw data to CSV
fi: Vie raakadata CSV tiedostoksi

en: Extension %s does not match any enabled Module
fi: Tiedostonimen pääte %s ei täsmää yhteenkään mahdolliseen elementtiin

en: External Image
fi: Ulkoinen kuvake

en: Fade
fi: Häivytys

en: Fade In
fi: Häivytys sisään

en: Fade Out
fi: Häivytys ulos

en: Failed to write to database after %d retries. Please try again later.
fi: Tietokantaan kirjoittaminen epäonnistui %d yrityksellä. Yritä myöhemmin uudelleen.

en: Failure
fi: Epäonnistui

en: February
fi: Helmikuu

en: Feed URL
fi: Syötteen osoite

en: File Name
fi: Tiedoston nimi

en: File Status - Count of Files
fi: Tiedoston tila - Tiedostojen määrä

en: File Status - Size of Files
fi: Tiedoston tila - Tiedostojen koko

en: File does not exist
fi: Tiedostoa ei ole olemassa

en: File download mode
fi: Tiedoston lataustila

en: File not found
fi: Tiedostoa ei löydy

en: FileInfo
fi: Tiedoston tiedot

en: Files assigned to %s
fi: Tiedostot määritetty %s

en: Files unassigned from %s
fi: Tiedostojen määritys poistettu %s

en: Filter
fi: Suodata

en: Finance
fi: Talous

en: Finished Background Colour
fi: Loppu taustaväri

en: Finished Background Colour 1
fi: Loppu taustan väri 1

en: Finished Background Colour 2
fi: Loppu taustan väri 2

en: First
fi: Ensimmäinen

en: First Name
fi: Etunimi

en: First we need to check if your server meets %themeName%'s requirements.
fi: Tarkistamme, tyytydyttääkö palvelimesi %themeName% n laitevaatimukset.

en: Fit
fi: Sovita

en: Flip Card Background Colour
fi: Kääntökortin taustaväri

en: Flip Card Text Colour
fi: Kääntökortin tekstin väri

en: Flip Clock
fi: Käännä kello

en: Flip Horizontal
fi: Käännä vaakasuorassa

en: Flip Vertical
fi: Käännä pystysuorassa

en: Fly
fi: Lento

en: Font
fi: Fontti

en: Font file is not embeddable due to its permissions
fi: Kirjasintyypin tiedosto ei ole upotettavissa käyttöoikeuksien vuoksi

en: Force HTTPS?
fi: Pakota HTTPS?

en: Force delete from any existing layouts, assignments, etc
fi: Poista pakotetusti mistä tahansa olemassa olevasta esitysruudusta, toimeksiannosta jne

en: Force the portal into HTTPS?
fi: Pakota portaali HTTPS: ään?

en: Forecast
fi: Sääennuste

en: Formula
fi: Kaava

en: Free
fi: Vapaa

en: French
fi: Ranska

en: Friday
fi: Perjantai

en: From Date
fi: Alkaen pvm

en: Full Article
fi: Koko artikkeli

en: Function
fi: Toiminto

en: GD Extension
fi: GD-laajennus

en: General
fi: Yleiset

en: Generic File
fi: Yleinen tiedosto

en: German
fi: Saksa

en: Get events using a preset date range?
fi: Hae tapahtumat aikaväliltä?

en: Global switch for email alerts to be sent
fi: Yleismaailmallinen-kytkin sähköpostihälytysten lähettämiseen

en: Google Traffic
fi: Google-liikenne

en: Google Traffic Map
fi: Google-liikenne

en: Greek
fi: Kreikka

en: Group
fi: Ryhmä

en: Group Admin
fi: Ryhmän hallinta

en: Group not found
fi: Ryhmää ei löytynyt

en: Groups
fi: Ryhmät

en: Guest
fi: Vieras

en: HLS Video Stream
fi: HLS Video Streamaus

en: HTML Package
fi: HTML paketti

en: Hardware Accelerate Web Content
fi: Laitteistokiihdytä web-sisältöä

en: Has Direction
fi: On suunta

en: Has Duration
fi: On kesto

en: Header Background Colour
fi: Otsikon taustan väri

en: Header Text Colour
fi: Otsikon tekstin väri

en: Heading
fi: Yläotsikko

en: Height
fi: Korkeus

en: Height must be greater than 0
fi: Korkeuden täytyy olla suurempi kuin 0

en: Help
fi: Ohje

en: Help Links
fi: Lisäinformaatio

en: Hide Environment checks
fi: Piilota ympäristötarkistukset

en: Homepage
fi: Kotisivu

en: Homepage for this user. This is the page they will be taken to when they login.
fi: Tämän käyttäjän kotisivu. Sisäänkirjautuessa käyttäjä ohjataan tälle sivulle.

en: Horizontal Align
fi: Vaakasuuntainen kohdistus

en: Host
fi: Isäntä/hosti

en: Hosts and Keywords that should not be loaded via the Proxy Specified. These should be comma separated.
fi: Hostit ja avainsanat joita ei saa ladata tarkennetun välityspalvelimen kautta. Nämä tulisi erottaa pilkuin.

en: Hourly
fi: Tunnin välein

en: Hourly Counter
fi: Tuntilaskuri

en: Hours
fi: Tuntia

en: Hours this event should be scheduled for
fi: Kuinka monta tuntia tämä tapahtuma on näkyvillä

en: How far should the map be zoomed in? The higher the number the closer, 1 represents the entire globe.
fi: Kuinka paljon karttaa pitäisi zoomata? Mitä suurempi numero sitä lähempänä, 1 edustaa koko maapalloa.

en: How long should the Action Bar be shown for, in seconds?
fi: Kuinka pitkään toimintapalkin tulee näkyä, sekunneissa?

en: How often should the Player check for new content.
fi: Kuinka usein toistin tarkistaa uuden sisällön.

en: How often, in minutes, should the Display send its download progress while it is downloading new content?
fi: Kuinka usein minuuteissa näytön pitäisi lähettää sen latauksen edistymistä uutta sisältöä haettaessa?

en: How should images be scaled by default?
fi: Miten kuvat skaalataan oletuksena?

en: How should the action bar behave?
fi: Kuinka toimintapalkin tulisi käyttäytyä?

en: How should this image be aligned?
fi: Kuinka tämä kuva tulisi asettaa?

en: How should this image be scaled?
fi: Kuinka tämä kuva tulisi skaalata?

en: How should this image be vertically aligned?
fi: Kuinka tämä kuva tulisi pystysuunnassa asettaa?

en: How should this video be scaled?
fi: Kuinka tämä video tulisi skaalata?

en: How should this web page be embedded?
fi: Kuinka tämän verkkosivun pitäisi olla upotettu?

en: Humidity (Percent)
fi: Kosteus (Prosentti)

en: Hungarian
fi: Unkari

en: I want to see the list anyway.
fi: Haluan joka tapauksessa nähdä listan.

en: ID
fi: Tunnistus

en: IP Address
fi: IP-osoite

en: IP Address Incorrectly Formed
fi: IP osoite on väärän muotoinen

en: Icelandic
fi: Islanti

en: If an empty layout is detected how long (in seconds) should it remain on screen? Must be greater than 1.
fi: Jos havaitaan tyhjä taitto, kuinka kauan (sekunteina) se pysyy näytöllä? Täytyy olla suurempi kuin 1.

en: If an event specifies a timezone, should it be used. Deselection means the CMS timezone will be used.
fi: Jos tapahtumaan on määritetty aikavyöhyke, käytetäänkö sitä. Ilman valintaa käytetään CMS:n aikavyöhykettä.

en: If the CMS is behind a load balancer, what are the load balancer IP addresses, comma delimited.
fi: Mikäli CMS on kuormitustasapainon takana, mitkä ovat kuormituksen tasapainotuksen IP-osoitteet, pilkulla erotettuna.

en: If the Player is configured for push messaging, screenshots are requested immediately and should be seen when the form closed. In some circumstances it may be necessary to refresh the page after a few seconds.
fi: Jos toisto-ohjelma on konfiguroitu push-viesteille, ruudunkaappaukset suoritetaan välittömästi ja niiden pitäisi näkyä kun lomake on suljettu. Joissain tapauksissa voi olla tarpeen päivittä sivu muutaman sekunnin jälkeen.

en: If the device is having trouble playing video, it may be useful to switch to a Surface View for Video Rendering.
fi: Jos laiteella on ongelmia tämän videon kohdalla, voisi olla hyödyllistä vaihtaa Surface View ohjelmaan videon esittämiseksi.

en: If the media is used in scheduled events it is also shown below. To restrict to a specific time enter a date in the filter below.
fi: Mikäli mediaa on käytetty ajastetuissa tapahtumissa, ne näkyvät myös alla. Rajoittaaksesi tuloksia tietylle aikavälillä, syötä päivämäärä suodattimeen.

en: If there are any exceptions enter them below by selecting the Day from the list and entering a start/end time.
fi: Jos on olemassa poikkeuksia, kirjoita ne alla valitsemalla päivä luettelosta ja syöttämällä alkamis- / päättymisaika.

en: If this daypart is already in use, the events will be adjusted to use the new times provided. If used on a recurring event and that event has already recurred. The event will be split in two and the future event time adjusted.
fi: Jos tämä päiväajastus on jo käytössä, tapahtumia säädetään uusien annettujen aikojen mukaan. Jos sitä käytetään toistuvaan tapahtumaan ja tapahtuma on jo toistunut. Tapahtuma jakautuu kahdeksi ja tulevaisuuden tapahtuma-aika säädetään.

en: If you have not yet created an empty database and database user for Xibo to use, and know the user name / password of a MySQL administrator stay on this tab, otherwise click "Use Existing".
fi: Jos et ole jo luonut tyhjää tietokantaa ja tietokannan käyttäjää Xibo:lle ja tiedä MySQL:n käyttäjänimeä / salasanaa, pysy tällä välilehdellä, muuten valitse "Käytä olemassa olevaa".

en: If your calendar feed specifies its own time zone, should this be used for events without their own timezone? Deselecting means the CMS timezone will be used.
fi: Jos kalenterisyöte määrittää oman aikavyöhykkeensä, käytetäänkö sitä tapahtumille, joilla ei ole omaa aikavyöhykettä? Ilman valintaa käytetään CMS:n aikavyöhykettä.

en: Ignore first row?
fi: Jätetäänkö ensimmäinen rivi huomioimatta?

en: Ignore the first row? Useful if the CSV has headings.
fi: Jätetäänkö ensimmäinen rivi huomiotta? Käytännöllistä jos CSV:llä on ylätunniste.

en: Image
fi: Kuva

en: Image too large
fi: Kuva on liian iso

en: Images. PNG, JPG, BMP, GIF
fi: Kuvat. PNG, JPG, BMP, GIF

en: Import
fi: Tuo

en: Import CSV
fi: Tuo CSV-formaatista

en: Import DataSet Data?
fi: Tuodaanko tietokantahaun tulokset?

en: Import Layouts and Fonts
fi: Tuo pohjia ja fontteja

en: Import Tags?
fi: Tuo tunnisteet?

en: Import a Layout from a ZIP file.
fi: Tuo esitysruutu ZIP-tiedostosta.

en: Imported JSON into %s
fi: JSON tuotu kohteeseen %s

en: In the fields below please enter the column number in the CSV file that corresponds to the Column Heading listed. This should be done before Adding the file.
fi: Syötä alla oleviin kenttiin CSV tiedoston sarakkeen numero joka vastaa luetteloitua sarakkeen ylätunnistetta. Tämä pitäisi tehdä ennen tiedoston lisäämistä.

en: Include DataSet data?
fi: Sisällytetäänkö tietokantahaun tulokset?

en: Include Widgets?
fi: Sisällytä pienohjelmat?

en: Incorrect Screen shot Format
fi: Väärä ruudunkaappauksen muoto

en: Indonesian
fi: Indonesia

en: Inherit
fi: Peritty

en: Initial User Group
fi: Alustava käyttäjäryhmä

en: Inner Background Colour
fi: Sisemmän taustan väri

en: Inner Text Colour
fi: Sisätekstin väri

en: Inner Text Font
fi: Sisemmän tekstin väri

en: Installation guide
fi: Asennusohje

en: Instance Suspended
fi: Ilmentymä lakkautettu

en: Interleave Default
fi: Lomituksen oletusarvo

en: Interrupt?
fi: Keskeytä?

en: Interval
fi: Aikaväli

en: Invalid CRON expression in the Schedule
fi: Virheellinen CRON-lauseke ajastuksissa

en: Invalid URL
fi: Virheellinen URL

en: Invalid field_to_identify value. Review settings.
fi: Virheellinen kentän_tunnistus arvo. Käy asetukset läpi.

en: Invalid request
fi: Virheellinen pyyntö

en: Invalid user group selected
fi: Virheellinen käyttäjäryhmä valittu

en: Is Dynamic?
fi: Onko dynaaminen?

en: Is the Resolution enabled for use?
fi: Onko resoluutio otettu käyttöön?

en: Is the task active?
fi: Onko tehtävä aktiivinen?

en: Is the task config locked? Useful for Service providers.
fi: Onko tehtävän asetukset lukittu? Hyödyllinen palvelutarjoajalle.

en: Is this instance suspended?
fi: Onko tämä ilmentymä lakkautettu?

en: Is this the default profile for all Displays of this type? Only 1 profile can be the default.
fi: Onko tämä oletusprofiili kaikille tämän tyyppisille näytöille? Vain 1 profiili voi olla oletusprofiili.

en: Is this user retired?
fi: Onko tämä käyttäjätili poistettu käytöstä?

en: Italian
fi: Italia

en: Item
fi: Nimike

en: Item Template
fi: Tuotemalli

en: Items per Page
fi: Nimikkeitä sivulla

en: Items per page
fi: Nimikkeitä sivulla

en: JSON Extension
fi: JSON-laajennus

en: January
fi: Tammikuu

en: July
fi: Heinäkuu

en: June
fi: Kesäkuu

en: Label Colour
fi: Kyltin väri

en: Label Font
fi: Kyltin fontti

en: Label Text Colour
fi: Kyltin tekstin väri

en: Label Text Font
fi: Kyltin tekstin fontti

en: Landscape
fi: Vaakasuuntainen

en: Language
fi: Kieli

en: Large File Uploads
fi: Isojen tiedostojen lataus

en: Last
fi: Viimeinen

en: Last Accessed
fi: Viimeksi käytetty

en: Last Command
fi: Viimeinen komento

en: Last Duration
fi: Viimeinen kestoaika

en: Last Login
fi: Viimeisin kirjautuminen

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: Last Run
fi: Viimeinen näyttö

en: Last Status
fi: Viimeinen tila

en: Latest News
fi: Viimeisimmät uutiset

en: Latest News URL
fi: Viimeisimmät uutiset URL

en: Latest news not available.
fi: Viimeisimmät uutiset eivät ole saatavilla.

en: Latest news not enabled.
fi: Viimeisimmät uutiset ei käytössä.

en: Latitude
fi: Leveysaste

en: Layer
fi: Kerros

en: Layer must be 0 or a positive number
fi: Tason pitää olla 0 tai positiivinen numero

en: Layout
fi: Esitysruutu

en: Layout / Campaign
fi: Esitysruutu / Esityskansio

en: Layout Details not provided
fi: Esitysruudun yksityiskohdat eivät ole saatavilla

en: Layout Duration
fi: Esitysruudun kesto

en: Layout ID
fi: Esitysruutu ID

en: Layout Name
fi: Esitysruudun nimi

en: Layout Preview for %campaignName%
fi: Ulkoasun Esikatselu esitysruudulle %campaignName%

en: Layout not found
fi: Esitysruutua ei löytynyt

en: Layouts
fi: Esitysruudut

en: Layouts assigned to %s
fi: Esitysruudut määritetty %s

en: Layouts unassigned from %s
fi: Esitysruutujen määritys poistettu %s

en: Left
fi: Vasen

en: Left Coordinate
fi: Vasen koordinaatti

en: Left to Right (LTR)
fi: Vasemmalta oikealle (LTR)

en: Level
fi: Taso

en: Library
fi: Arkisto

en: Library Image
fi: Arkiston kuva

en: Library Location
fi: Arkiston sijainti

en: Library Media
fi: Esitystiedostojen arkisto

en: Library Quota
fi: Ohjelma-arkiston kiintiö

en: Library Quota must be a whole number.
fi: Arkiston kiintiön täytyy olla positiivinen numero.

en: Library Size
fi: Arkiston koko

en: Library Size Limit
fi: Arkiston kokorajoitus

en: Library Tidy Complete
fi: Arkiston siivous suoritettu

en: Library Usage
fi: Arkiston käyttö

en: Library Usage. Limit %libraryLimit%
fi: Arkiston käyttö. Rajoitus %libraryLimit%

en: Library allowance exceeded
fi: Arkiston varaus ylitety

en: Library not writable
fi: Arkistoon ei voida kirjoittaa

en: Library structure invalid
fi: Arkistorakenne ei kelpaa

en: Licence
fi: Lisenssi

en: Licence Slot Validation
fi: Lisenssin vahvistaminen

en: Light
fi: Valo

en: Limit the number of log files uploaded concurrently
fi: Rajoita lokitiedostojen samanaikaisten lähetysten määrää

en: Link
fi: Linkki

en: List Content
fi: Luettelon sisältö

en: Loading...
fi: Lataa...

en: Local Video
fi: Paikallinen video

en: Local server
fi: Paikallinen palvelin

en: Localised - Month name, day of month, day of week, year, time
fi: Lokalisoitu - Kuukauden nimi, kuukauden päivä, viikonpäivä, vuosi, aika

en: Localised - Month name, day of month, year
fi: Lokalisoitu - Kuukauden nimi, kuukauden päivä, vuosi

en: Localised - Month name, day of month, year, time
fi: Lokalisoitu - Kuukauden nimi, kuukauden päivä, vuosi, aika

en: Localised - Month numeral, day of month, year
fi: Lokalisoitu - Kuukausi numerona, kuukauden päivä, vuosi

en: Localised - Time
fi: Lokalisoitu - Aika

en: Localised - Time with seconds
fi: Lokalisoitu - Aika sekuntien kanssa

en: Location
fi: Sijainti

en: Location of the Manual
fi: Ohjekirjan sijainti

en: Lock Task Config
fi: Lukitse tehvätän asetukset

en: Lock the Display Name to the device name provided by the Player?
fi: Lukitse näytön nimi toisto-ohjelman laitenimeen?

en: Locked
fi: Lukittu

en: Log
fi: Loki

en: Log Level
fi: Lokitaso

en: Log Truncated
fi: Loki lyhennetty

en: Log file path name.
fi: Lokitiedoston polku.

en: Logged In
fi: Kirjautunut sisään

en: Logged In?
fi: Kirjautunut sisään?

en: Login
fi: Kirjaudu

en: Logout
fi: Kirjaudu ulos

en: Logout User
fi: Kirjaa käyttäjä ulos

en: Logs
fi: Loki

en: Longitude
fi: Pituusaste

en: Lookup Tables cannot be deleted
fi: Hakutalukkoja ei voi poistaa

en: Loop?
fi: Silmukkatoisto?

en: Lower Row Limit
fi: Alarivin raja

en: Lower limit must be 0 or above
fi: Alarajan tulee olla 0 tai korkeampi

en: Lower limit must be lower than the upper limit
fi: Alarajan tulee olla ylärajaa matalampi

en: Mac Address
fi: Mac-osoite

en: Mail will be sent from this address
fi: Sähköposti lähetetään tästä osoitteesta

en: Main Template
fi: Päämalli

en: Maintenance
fi: Huolto

en: Malformed JSON body, rows and uniqueKeys are required
fi: JSON runko väärän muotoinen, rivejä ja uniqueKeys tarvitaan

en: Manage
fi: Hallinnoi

en: Manage Membership for %displayGroupName%
fi: Hallinnoi %displayGroupName%:n jäsenyytttä

en: Manual Position
fi: Manuaalinen sijainti

en: March
fi: Maaliskuu

en: Marquee Down
fi: Liukuma Alas

en: Marquee Left
fi: Liukuma Vasemmalle

en: Marquee Right
fi: Liukuma Oikealle

en: Marquee Selector
fi: Valintatyökalu

en: Marquee Up
fi: Liukuma Ylös

en: Max Display Timeout
fi: Näytön maksimi aikakatkaisu

en: Max Log Age
fi: Max loki aikamääre

en: Max Statistics Age
fi: Max käyttötiedon ikä

en: Maximum concurrent downloads
fi: Yhtäaikaisten latausten määrä

en: May
fi: Toukokuu

en: Media Assigned
fi: Media määritetty

en: Media Dashboard
fi: Media Ohjauspaneeli

en: Media ID
fi: Median ID

en: Media Orientation
fi: Median asettelu

en: Media not found
fi: Mediaa ei löytynyt

en: Media you own already has this name. Please choose another.
fi: Sinulla on jo tämän niminen mediatiedosto käytössä. Ole hyvä ja vaihda tiedoston nimeä.

en: Member
fi: Jäsen

en: Members
fi: Jäsenet

en: Membership set for %s
fi: Jäsenyys asetettu %s

en: Menu
fi: Valikko

en: Message
fi: Viesti

en: Middle
fi: Keskimmäinen

en: Mini Profile Image
fi: Mini profiilikuva

en: Minute Counter
fi: Minuuttilaskuri

en: Minutes
fi: Minuuttia

en: Minutes this event should be scheduled for
fi: Moneksiko minuutiksi tapahtuma ajastetaan

en: Missing JSON Body
fi: JSON runko puuttuu

en: Missing dataSetColumnTypeId
fi: Puuttuva tietokantahaun saraketyyppi

en: Missing dataSetId
fi: Puuttuva tietokantahaun tyyppi

en: Missing dataTypeId
fi: Puuttuva dataTypeId

en: Missing height property
fi: Korkeusominaisuudet puuttuvat

en: Missing left property
fi: Vasemmanpuoleiset ominaisuudet puuttuvat

en: Missing name
fi: Puuttuva nimi

en: Missing params
fi: Arvoja puuttuu

en: Missing regionid property
fi: Puuttuvat alueelliset tunnistusominaisiuudet

en: Missing the admin password.
fi: Puuttuva järjestelmänvalvojan salasana.

en: Missing the admin username.
fi: Puuttuva järjestelmänvalvojan käyttäjänimi.

en: Missing the library location.
fi: Puuttuva arkiston sijainti.

en: Missing the server key.
fi: Puuttuva palvelimen avain.

en: Missing top property
fi: Yläominaisuudet puuttuvat

en: Missing type
fi: Puuttuva tyyppi

en: Missing width property
fi: Leveysominaisuudet puuttuvat

en: Mode for hardware acceleration of web based content.
fi: Tila web-pohjaisen sisällön laitteistokiihdytykselle.

en: Modules
fi: Elementit

en: Monday
fi: Maanantai

en: Month
fi: Kuukausi

en: Monthly
fi: Kuukausittain

en: Monthly bandwidth Limit
fi: Kuukausittainen kaistan raja

en: More Statistics
fi: Lisää käyttötietoja

en: Move to Selected Folder:
fi: Siirrä valittuun kansioon:

en: Multi Display
fi: Useita näyttöjä

en: Multiple Items Selected
fi: Useita nimikkeitä valittu

en: Mute?
fi: Mykistetäänkö?

en: My Applications
fi: Minun sovellukseni

en: MySQL database (PDO MySql)
fi: MySQL tietokanta (PDO MySql)

en: Name
fi: Nimi

en: Name cannot be empty
fi: Nimi ei voi olla tyhjä

en: Name must be between 1 and 50 characters
fi: Nimen täytyy olla 1-50 merkkiä pitkä

en: Nested Display
fi: Sisäkkäiset näytöt

en: New
fi: Uusi

en: New Password
fi: Uusi salasana

en: New list content value is invalid as it does not include values for existing data
fi: Listan uusi sisältöarvo ei kelpaa, sillä se ei sisällä arvoja olemassa olevalle tiedolle

en: Next
fi: Seuraava

en: Next Run
fi: Seuraava

en: No
fi: Ei

en: No Event
fi: Ei tapahtumaa

en: No IP Address Specified
fi: IP osoitetta ei ole määritetty

en: No attributes could be mapped
fi: Lisämääreitä ei voitu kartoittaa

en: No attributes retrieved from the IdP
fi: Lisämääreitä ei noudettu iDP:stä

en: No audit log found for these dates
fi: Tälle aikamääreelle ei löytynyt äänilokia

en: No config file recorded for task. Please recreate.
fi: Tehtävälle ei ole kirjattu asetustiedostoa. Luo uusi.

en: No data available in table
fi: Pöydällä ei dataa saatavilla

en: No data found in request body
fi: Kyseiseen runkoon ei löydetty tietoja

en: No display groups selected
fi: Mitään näyttöryhmiä ei ole valittuna

en: No displays with View permissions
fi: Ei näyttöjä, joilla katselu oikeuksia

en: No events for the chosen Display/Display Group on the selected date!
fi: Ei tapahtumia valitulle näytöille / näyttöryhmälle valitulla päivämäärällä!

en: No file to return
fi: Ei tiedostoa palautettavaksi

en: No magic packet can been sent, since UDP is unsupported (not a registered socket transport)
fi: Magic packet:ia ei voitu lähettää, koska UDP:ta ei tueta (ei ole rekisteröity vastakekuljetukselle)

en: No match for event type
fi: Ei osumia tapahtumatyypillä

en: No matching records found
fi: Ei löytynyt vastaavia tietoja

en: No regions present
fi: Ei esiasetettuja alueita

en: No response
fi: Ei vastausta

en: No super admins to use as the archive owner, please set one in the configuration.
fi: Ei superylläpitäjiä käytettäväksi arkiston omistajana, valitse toinen asetus.

en: No tags to assign
fi: Ei tuntomerkkejä asetettavaksi

en: No tags to unassign
fi: Ei poistettavia tuntomerkkejä

en: None
fi: Ei mitään

en: North
fi: Pohjoinen

en: North East
fi: Koillinen

en: North West
fi: Luode

en: Norwegian
fi: Norja

en: Norwegian Bokmål
fi: Norjan bokmål

en: Not Found
fi: Ei löytynyt

en: Not Required.
fi: Ei vaadittu.

en: Not found
fi: Ei löytynyt

en: Note: It will only be updated in layouts you have permission to edit.
fi: Huomaa: Päivitetään vain esitysruutuihin, joita sinulla on lupa muokata.

en: Nothing to archive
fi: Ei mitään arkistoitavaa

en: Nothing to remove
fi: Ei mitään poistettavaa

en: Notification
fi: Ilmoitus

en: Notification Centre
fi: Ilmoituskeskus

en: Notification Tidy
fi: Ilmoituksen siistiminen

en: Notifications
fi: Ilmoitukset

en: Notify current layout
fi: Ilmoita nykyinen esitysruutu

en: November
fi: Marraskuu

en: Now Showing
fi: Nyt näytetään

en: Number
fi: Numero

en: Number of Items
fi: Nimikkeiden määrä

en: Number of display slots
fi: Näyttöpaikkojen lukumäärä

en: Number of items
fi: Kohteiden määrä

en: Object
fi: Kohde

en: October
fi: Lokakuu

en: Off
fi: Pois käytöstä

en: Off when transparent
fi: Pois päältä, jos läpikuultava

en: Offset
fi: Siirros

en: Offset Left
fi: Offset vasen

en: Offset Top
fi: Offset yläreuna

en: On
fi: Käytössä

en: On Demand
fi: Tarvittaessa

en: On/Off Timers
fi: On/Off -ajastimet

en: Only 1 default per display type is allowed.
fi: Vain 1 oletus per näyttötyyppi sallitaan.

en: Only Administrator Users can truncate the log
fi: Vain Admin käyttäjät voivat lyhentää lokia

en: Only show Daytime weather conditions
fi: Näytä vain päivän sääolosuhteet

en: Only super and group admins can create users
fi: Vain super- ja ryhmäjärjestelmänvalvojat voivat luoda käyttäjiä

en: Open Natively
fi: Avoin paikallisesti

en: Open a new window
fi: Avaa uusi ikkuna

en: Open full screen
fi: Avaa koko näytön tilassa

en: Optional JavaScript
fi: Valinnainen JavaScript

en: Optional Stylesheet
fi: Valinnainen tyylitaulukko

en: Options
fi: Valinnat

en: Or
fi: Tai

en: Order
fi: Järjestys

en: Order Changed
fi: Järjestys vaihdettu

en: Orientation
fi: Suunta

en: Original Height
fi: Alkuperäinen korkeus

en: Original Padding
fi: Alkuperäinen täyte

en: Original Width
fi: Alkuperäinen leveys

en: Outer Background Colour
fi: Ulomman taustan väri

en: Output Audit Trail as CSV
fi: Tuotetaan Audit Trail CSV tiedostoksi

en: Overlay Layout
fi: Peittävä esitysruutu

en: Overlay Layouts
fi: Peittävät esitysruudut

en: Overwrite existing data?
fi: Korvaa nykyiset tiedot?

en: Owner
fi: Omistaja

en: Owner User Group
fi: Haltijan käyttäjäryhmät

en: PDF document viewer
fi: PDF-asiakirjan katseluohjelma

en: PDO support with MySQL drivers must be enabled in PHP.
fi: PDO tuki MySQL ajureilla täytyy olla laitettuna päälle PHP:ssä.

en: PHP DOM XML extension to function.
fi: PHP DOM XML laajennus toiminnalle.

en: PHP DOM core functionality enabled.
fi: PHP DOM ytimen toiminnallisuus asetettu päälle.

en: PHP Gettext support to function.
fi: PHP Gettext tuki toiminnalle.

en: PHP JSON extension required to function.
fi: PHP JSON laajennus täytyy olla asennettu.

en: PHP PCRE support to function.
fi: PHP PCRE tuki toiminnalle.

en: PHP SOAP extension required to function.
fi: PHP SOAP laajennus täytyy olla asennettu.

en: PHP Version
fi: PHP versio

en: PHP version %s or later required.
fi: PHP versio %s tai uudempi vaaditaan.

en: Page
fi: Sivu

en: Page Height
fi: Sivun korkeus

en: Page Width
fi: Sivun leveys

en: Partner
fi: Kumppani

en: Password
fi: Salasana

en: Password Changed
fi: Salasana muutettu

en: Password Policy Regular Expression
fi: Salasanakäytännön tavallinen määritelmä

en: Password Protect Settings
fi: Salasanasuojaus -asetukset

en: Passwords do not match
fi: Salasanat eivät täsmää

en: Pattern of MAC-address is not "xx-xx-xx-xx-xx-xx" (x = digit or letter)
fi: MAC-osoitteen kaava ei ole "xx-xx-xx-xx-xx-xx" (x = numero tai kirjain)

en: Pattern of SecureOn-password is not "xx-xx-xx-xx-xx-xx" (x = digit or CAPITAL letter)
fi: SecureOn-salasanan kaava ei ole "xx-xx-xx-xx-xx-xx" (x = numero tai ISO kirjain)

en: Pattern of secureOn-password is not "xx-xx-xx-xx-xx-xx" (x = digit or CAPITAL letter)
fi: SecureOn- salasanan malli ei ole "xx-xx-xx-xx-xx-xx" (x = numero tai ISO kirjain)

en: Pending
fi: Odottaa

en: Per Minute
fi: Minuutin välein

en: Permissions
fi: Käyttöoikeudet

en: Phone
fi: Puhelin

en: Phone Number
fi: Puhelinnumero

en: Phone home key
fi: Phone home näppäin

en: Phone home time
fi: Phone home aika

en: Pick a command to send to the Player. If the CMS has XMR enabled this will be sent immediately, otherwise it will show an error.
fi: Valitse käsky lähetettäväksi toisto-ohjelmalle. Jos XMR on sallittu CMS:ssä, tämä tapahtuu välittömästi muuten näet virheilmoituksen.

en: Play a video locally stored on the client
fi: Toista paikallisesti tallennettua videota

en: Play count
fi: Toistokerrat

en: Player Software
fi: Soittimen ohjelmisto

en: Player Version Name
fi: Playerin version nimi

en: Playlist
fi: Toistolista

en: Playlist %name%
fi: Soittolista %name%

en: Please check the bandwidth graphs and display status for %s to investigate the issue.
fi: Tarkista kaistaleveyden kaaviot ja näyttöjen tila %s tutkiaksesi pulmaa.

en: Please enter a CMS URL, including http(s)://
fi: Syötä CMS URL, mukaanlukien http(s)://

en: Please enter a CRON expression in the Schedule
fi: Ole hyvä ja anna CRON-lauseke ajastuksissa

en: Please enter a Password.
fi: Anna salasana.

en: Please enter a SQL clause for how this dataset should be ordered
fi: Syötä SQL lause, kuinka tämä tietokantahaku tulisi järjestää

en: Please enter a SQL clause to filter this DataSet.
fi: Syötä SQL lause suodattaaksesi tämän tietokantahaun.

en: Please enter a code between 1 and 50 characters containing only alpha characters and no spaces
fi: Ole hyvä ja aseta 1-50 merkin pituinen koodi/tunnus, joka sisältää vain aakkosia ilman välilyöntejä

en: Please enter a command name between 1 and 254 characters
fi: Syötä komennon nimi jonka pituus on 1 - 254 merkkiä

en: Please enter a description between 1 and 1000 characters
fi: Syötä kuvaus jonka pituus on 1 - 1000 merkkiä

en: Please enter a display group name
fi: Anna näyttöryhmän nimi

en: Please enter a from date
fi: Anna alkamispäivämäärä

en: Please enter a password for this user.
fi: Anna tämän käyttäjän salasana.

en: Please enter a password for this user. This user will have full access to the system
fi: Anna salasana tälle käyttäjälle. Käyttäjällä on täysi pääsy järjestelmään

en: Please enter a user name for the first administrator account.
fi: Anna käyttäjänimi ensimmäiselle järjestelmävalvojatilille.

en: Please enter a valid email address or leave it empty.
fi: Anna kelvollinen sähköpostiosoite tai jätä tyhjäksi.

en: Please enter password for the Admin account.
fi: Anna järjestelmänvalvojan tilin salasana.

en: Please enter the hostname for the MySQL server. This is usually localhost.
fi: Syötä MySQL palvelimen host-nimi. Normaalisti paikallinen hosti.

en: Please enter the name of the database that should be created.
fi: Anna tietokannan käyttäjän nimi, joka tulisi luoda.

en: Please enter the name of the database that should be used.
fi: Anna tietokannan nimi, jota tulisi käyttää.

en: Please enter the name of the database user that should be created.
fi: Anna tietokannan käyttäjän nimi, joka tulisi luoda.

en: Please enter the name of the database user that should be used.
fi: Anna tietokannan käyttäjän nimi, jota tulisi käyttää.

en: Please enter the number of minutes you would like to cache ICS feeds.
fi: Syötä aika minuutteina, kauanko ICS syötteitä säilytetään välimuistissa.

en: Please enter the number of rows per page. 0 for no pages.
fi: Syötä rivien määrä sivua kohden. 0 tarkoittaa ei yhtään sivua.

en: Please enter the private address for XMR.
fi: Syötä yksityinen osoite XMR:lle.

en: Please enter the public address for XMR.
fi: Syötä julkinen XMR osoite.

en: Please enter the update interval in minutes. This should be kept as high as possible. For example, if the data will only change once per hour this could be set to 60.
fi: Anna päivitysväli minuutteina. Tämä tulisi pitää niin korkeana kuin mahdollista. Esimerkiksi jos tiedot muuttuvat vain kerran tunnissa, tämä voidaan asettaa arvoon 60.

en: Please enter the user name of an account that has administrator privileges on the MySQL server.
fi: Anna käyttäjänimi tilille, jolla on järjestelmänvalvojan oikeudet MySQL palvelimelle.

en: Please enter your new password
fi: Syötä uusi salasana

en: Please note: The folder location for mysqldump must be available in your path environment variable for this to work and the php exec command must be enabled.
fi: Huomioithan: Jotta tämä toimii, Mysqldump kansion sijainnin täytyy olla polkuympäristön saavutettavissa ja php exec komento täytyy olla aktivoituna.

en: Please open a new window and recreate the problem. While you do that we are going to log all of the actions taken in a text based log. We won't capture screenshots or videos, so if you feel that this would be useful please capture those manually and add them to the zip file you will download in the next step.
fi: Avaa uusi ikkuna ja luo ongelma uudelleen. Tehdessäsi sitä, me tallennamme tekstipohjaiseen lokiin jokaisen tekemäsi toiminnon. Emme tallenna ruudunkaappauksia tai videoita, joten jos koet tarpeelliseksi, tallenna ne manuaalisesti ja lisää sitten seuraavassa vaiheessa ladattavaan ZIP tiedostoon.

en: Please press the back button in your browser.
fi: Ole hyvä ja paina selaimessasi takaisin-painiketta.

en: Please provide Media to Assign
fi: Valitse media määritettäväksi

en: Please provide a body
fi: Anna rakenne

en: Please provide a column heading.
fi: Valitse sarakkeen otsikko.

en: Please provide a database host. This is usually localhost.
fi: Anna tietokannan hallitsija. Tämä on yleensä localhost.

en: Please provide a from/to date.
fi: Määritä alkamis- ja päättymispäivämäärä.

en: Please provide a height
fi: Anna korkeus

en: Please provide a name
fi: Anna nimi

en: Please provide a name for the existing database.
fi: Anna nimi olemassa olevaan tietokantaan.

en: Please provide a name for the new database.
fi: Anna uudelle tietokannalle nimi.

en: Please provide a password for the existing database.
fi: Anna salasana olemassa olevaan tietokantaan.

en: Please provide a password for the new database.
fi: Anna uudelle tietokannalle salasana.

en: Please provide a subject
fi: Anna kohde

en: Please provide a user for the existing database.
fi: Anna käyttäjä olemassa olevaan tietokantaan.

en: Please provide a user for the new database.
fi: Anna käyttäjä uudelle tietokannalle.

en: Please provide a width
fi: Anna leveys

en: Please provide an admin user name.
fi: Anna järjestelmänvalvojan käyttäjänimi.

en: Please provide your credentials
fi: Syötä käyttäjänimi ja salasana

en: Please repeat the new Password.
fi: Toista uusi salasana.

en: Please save this file to your PC.
fi: Talleta tämä tiedosto PC:llesi.

en: Please select a Campaign/Layout for this event.
fi: Valitse kampanja/esitysruutu tälle tapahtumalle.

en: Please select a Command for this event.
fi: Valitse Komento tälle tapahtumalle.

en: Please select a DataSet
fi: Valitse tietokantahaku

en: Please select a Layout or Campaign for this Event to show
fi: Valitse esitysruutu tai esityskansio tässä tapahtumassa näytettäväksi

en: Please select a clock face.
fi: Valitse näytettävän kellon malli.

en: Please select a command for this Event.
fi: Valitse komento tälle tapahtumalle.

en: Please select a theme for the clock.
fi: Valitse kellon teema.

en: Please select at least one option
fi: Valitse vähintään yksi vaihtoehto

en: Please select one or more displays / groups for this event to be shown on.
fi: Valitse yksi tai useampi näyttö / ryhmä, joilla tätä tapahtumaa näytetään.

en: Please select one or more displays / groups for this notification to be shown on - Layouts will need the notification widget.
fi: Valitse yksi tai useampi näyttö / ryhmä jolle tämä ilmoitus näytetään - esitysruudut tarvitsevat ilmoituksiin tarkoitetun pienohjelman.

en: Please select one or more users / groups who will receive this notification.
fi: Valitse yksi tai useampi käyttäjä / ryhmä, joka saa tämän ilmoituksen.

en: Please select the Campaign you would like to assign this Layout to. It will be assigned to the end of the Campaign.
fi: Valitse esityskansio johon haluat määritellä tämän esitysruudun. Se määritellään esityskansion loppuun.

en: Please select the Event Type
fi: Valitse tapahtuman tyyppi

en: Please select the effect that will be used to transition between items.
fi: Valitse tehoste jota käytetään kohteiden väliseen siirtymään.

en: Please select the order this event should appear in relation to others when there is more than one event scheduled
fi: Valitse järjestys jossa tämän tapahtuman tulisi näkyä suhteessa muihin tapahtumiin, kun ajastettuja tapahtumia on enemmän kuin yksi

en: Please select the type of countdown.
fi: Valitse lähtölaskennan tyyppi

en: Please tick the box if you would like to delete all the Data contained in this DataSet
fi: Rastita kohta, jos haluat poistaa kaiken tiedon tästä tietokantahausta

en: Polish
fi: Puola

en: Port is not a number within the range of 0 till 65536. Port Provided:
fi: Portti ei ole numero välillä 0-65536. Tarjottu portti:

en: Portrait
fi: Pystysuuntainen

en: Portuguese
fi: Portugali

en: Powerpoint. PPT, PPS
fi: PowerPoint. PPT, PPS

en: Prev
fi: Edellinen

en: Prevent Sleep?
fi: Estä lepotila?

en: Preview
fi: Esikatsele

en: Preview Campaign
fi: Esikatsele kampanja

en: Preview Enabled
fi: Esikatselu käytössä

en: Preview Enabled?
fi: Esikatselu käytössä?

en: Preview Layout
fi: Esikatsele esitysruutu

en: Preview your selection in a new tab
fi: Esikatsele valintasi uudessa välilehdessä

en: Previous
fi: Edellinen

en: Price
fi: Hinta

en: Priority
fi: Prioriteetti

en: Priority must be 0 or a positive number
fi: Prioriteetti täytyy olla 0 tai suurempi

en: Priority?
fi: Prioriteetti

en: Problem copying file in the Library Folder
fi: Ongelma kopioidessa tiedostoa arkistokansioon

en: Problem copying provided file into the Library Folder
fi: Ongelma kopioitaessa kyseistä tiedostoa arkistokansioon

en: Problem moving downloaded file into the Library Folder
fi: Ongelma siirrettäessä ladattua tiedostoa arkistokansioon

en: Problem moving uploaded file into the Library Folder
fi: Ongelma siirrettäessä lähetettyä tiedostoa arkistokansioon

en: Problem with Form Template
fi: Ongelma lomakepohjassa

en: Processing...
fi: Käsittelee...

en: Product Category
fi: Tuoteryhmä

en: Profile Image
fi: Profiilikuva

en: Proof of Play
fi: Toiston vedos

en: Properties
fi: Ominaisuudet

en: Property
fi: Ominaisuus

en: Provide a Password which will be required to access settings
fi: Anna salasana jota käytetään asetusten suojaamiseen

en: Provide a custom clause instead of using the clause builder above.
fi: Anna mukautettu lauseke ylläolevan lausekkeenrakentajan sijaan.

en: Provided Data Type doesn't exist
fi: Annettua datatyyppiä ei ole olemassa

en: Provided DataSet Column Type doesn't exist
fi: Annettua tietokantahaun saraketyyppiä ei ole olemassa

en: Provided Object not under permission management
fi: Kyseinen kohde ei ole lupienhallinnan alainen

en: Proxy Credentials
fi: Välityspalvelimen valtuutukset

en: Proxy Exceptions
fi: Välityspalveilmen poikkeukset

en: Proxy Port
fi: Välityspalvelimen portti

en: Proxy URL
fi: Välityspalvelimen URL

en: Published
fi: Julkaistu

en: RSS Ticker.
fi: RSS-syöte

en: RSS/Atom Feed to be displayed on the Status Dashboard
fi: RSS/Atom syöte näytettäväksi statustyöpöydällä

en: Rain
fi: Vesisadetta

en: Reassign all items this User owns to the selected User.
fi: Uudelleenmääritä tämän käyttäjän kaikki nimikkeet valitulle käyttäjälle.

en: Reassign items to another User
fi: Uudelleenmääritä nimikkeitä toiselle käyttäjälle

en: Receive Display Notifications?
fi: Vastaanota ilmoituksia näytöiltä?

en: Receive System Notifications?
fi: Vastaanotetaanko järjestelmäilmoituksia?

en: Reconfigure XMR
fi: Uudellenkonfiguroi XMR

en: Recovery for Display %s
fi: Näytön palautus %s

en: Recreate the Problem in a new window.
fi: Toista ongelma uudessa ikkunassa.

en: Recurring
fi: Toistuva

en: Ref 1
fi: Viite 1

en: Ref 2
fi: Viite 2

en: Ref 3
fi: Viite 3

en: Ref 4
fi: Viite 4

en: Ref 5
fi: Viite 5

en: Reference
fi: Viite

en: Reference 1
fi: Viite 1

en: Reference 2
fi: Viite 2

en: Reference 3
fi: Viite 3

en: Reference 4
fi: Viite 4

en: Reference 5
fi: Viite 5

en: Refresh
fi: Virkistä

en: Refresh the Log
fi: Päivitä loki

en: Region
fi: Alue

en: Region not found
fi: Aluetta ei löytynyt

en: Regular Maintenance
fi: Vakiohuolto

en: Relationship Tree
fi: Yhteyshakemisto

en: Release Date
fi: Julkaisupäivä

en: Remote servers
fi: Etäpalvelimet

en: Remove
fi: Poista

en: Remove Hashtags?
fi: Poista hashtagit?

en: Remove Mentions?
fi: Poista maininnat?

en: Remove Old Screenshots
fi: Poista vanhat ruutukaappaukset

en: Remove URLs?
fi: Poista URL linkit?

en: Remove all media not currently in use?
fi: Poistetaanko kaikki esitystiedostot, jotka eivät ole tällä hetkellä käytössä?

en: Remove any cached data for this display.
fi: Poista kaikki tälle näytölle varastoidut asiatiedot.

en: Remove old revisions
fi: Poista vanhat versiot

en: Remove the XMR configuration for this Player and send a rekey action.
fi: Poista XMR-konfigurointi tältä toistimelta ja lähetä rekey-toiminto

en: Removed %d old Display screenshots
fi: Poistettu %d vanhaa näyttökaappausta

en: Removed %d rows
fi: Poistettu %d riviä

en: Removed Audio
fi: Ääni poistettu

en: Rename and Delete existing Folders
fi: Uudelleen nimeä ja poista olemassaolevia kansioita

en: Repeat every must be a positive number
fi: Toista kaikki pitää olla positiivinen numero

en: Repeat the new Password for this user.
fi: Toista tämän käyttäjän uusi salasana.

en: Repeats
fi: Toistuu

en: Repeats selection is invalid for Always or Daypart events
fi: Toistojen valinta on väärä Aina tai Osapäivä tapahtumille

en: Replace
fi: Korvaa

en: Replace Existing Media?
fi: Korvaa olemassa oleva esitystiedosto?

en: Report Fault
fi: Raportoi vika

en: Report an application fault
fi: Raportoi sovellusvirhe

en: Report schedule
fi: Raportin ajastus

en: Reporting
fi: Raportointi

en: Request Screen Shot
fi: Pyydä ruudunkaappausta

en: Request sent for %s
fi: Pyyntö lähetetty %s

en: Required file not found for Display and Layout Combination
fi: Vaadittua tiedostoa ei löytynyt näytön ja esitysruudun yhdistelmälle

en: Required file not found for Display and Layout Widget
fi: Vaadittua tiedostoa ei löytynyt näytön ja esitysruudun pienohjelmalle

en: Required file not found for Display and Media Combination
fi: Vaadittua tiedostoa ei löytynyt näytön ja median yhdistelmälle

en: Requires PHP FileInfo support to function. If you are on Windows you need to enable the php_fileinfo.dll in your php.ini file.
fi: Tarvitsee PHP tiedostotuen toimiakseen. Jos käytät Windowsia salli php_fileinfo.dll php.ini tiedostossa.

en: Reset Secret?
fi: Resetoi salaus?

en: Reset your client secret to prevent access from any existing application.
fi: Resetoi ohjelman salaus estääksesi olemassa olevien sovellusten pääsyoikeudet.

en: Reshow welcome
fi: Näytä tervetuloa-sivu

en: Resolution
fi: Resoluutio

en: Resolutions
fi: Resoluutiot

en: Resting Log Level
fi: Lepäävä Lokitaso

en: Retest
fi: Tarkista uudelleen

en: Retire
fi: Poista käytöstä

en: Retire %layout%
fi: Poista %esitysruutu%

en: Retire this layout or not? It will no longer be visible in lists
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän esitysruudun käytöstä? Se ei enää näy luetteloissa

en: Retire this media?
fi: Poista tämä esitystiedosto?

en: Retire? It will no longer be visible when scheduling
fi: Poista? Ei näy enää aikataulutettaessa

en: Retired
fi: Poistettu käytöstä

en: Retired %s
fi: Poistettu käytöstä %s

en: Retired media remains on existing Layouts but is not available to assign to new Layouts.
fi: Poistetut esitystiedostot pysyvät olemassaolevissa esitysruuduissa, mutta niitä ei voi lisätä uusiin esitysruutuihin.

en: Retired?
fi: Poistettu käytöstä?

en: Return Display Groups that contain the selected Display somewhere in the nested Display Group relationship tree.
fi: Palauta näyttöryhmät, jotka sisältävät valitun näytön jossain sisäkkäisistä näyttöryhmistä yhteyshakemistossa.

en: Return Display Groups that directly contain the selected Display.
fi: Palauta näyttöryhmät, jotka suoraan sisältävät valitun esityslaitteen.

en: Retype New Password
fi: Toista uusi salasana

en: Reverse Landscape
fi: Käänteinen vaakasuunta

en: Reverse Portrait
fi: Käänteinen pystysuunta

en: Reverse conversion?
fi: Muunnetaanko käänteisesti?

en: Revised
fi: Tarkistettu

en: Right
fi: Oikea

en: Right to Left (RTL)
fi: Oikealta vasemmalle (RTL)

en: Route is available through the API
fi: Reitti on käytettävissä API:n kautta

en: Rows per page
fi: Riviä sivulla

en: Run
fi: Näytä

en: Run Now
fi: Suorita nyt

en: Run Now set on %s
fi: Suorita nyt asetuksella %s

en: Run Task Now
fi: Suorita tehtävä nyt

en: Run at CMS Time?
fi: Näytä CMS:n ajassa?

en: Run report results: %s.
fi: Raportoinnin tulokset: %s

en: Run through the library and remove unused and unnecessary files
fi: Käy arkiston läpi ja poistaa käyttämättömät ja tarpeettomat tiedostot

en: Russian
fi: Venäjä

en: SOAP Extension
fi: SOAP-laajennus

en: Saturday
fi: Lauantai

en: Save
fi: Tallenna

en: Save Template
fi: Talleta malli

en: Save this Layout as a Template?
fi: Tallennetaanko tämä esitysruutu malliksi?

en: Saved %s
fi: Tallennettu %s

en: Scale Content?
fi: Skaalaus sisältö?

en: Scale Percentage
fi: Skaalan prosentti

en: Scale type
fi: Skaalautuvuuden laji

en: Schedule
fi: Ajastukset

en: Schedule Event
fi: Ajasta tapahtuma

en: Schedule reminder
fi: Ajasta muistutus

en: Screen Dimensions
fi: Näytön mitat

en: Screen Name
fi: Näyttönimi

en: Screen Shot Size
fi: Kuvakaappauksen koko

en: Screen shot interval
fi: Näytönkaappauksen aikaväli

en: Screen shot?
fi: Kuvankaappaus?

en: Screenshots can be seen in the Display Grid by selecting Column Visibility and enabling the Screenshot column.
fi: Kuvakaappauksia voidaan tarkastella näyttöruudukossa valitsemalla sarakenäkyvyys ja ottamalla käyttöön kuvakaappaus-sarake.

en: Scroll Horizontal
fi: Vieritä vaakasuunnassa

en: Scroll Vertical
fi: Vieritä pystysuunnassa

en: Search:
fi: Etsi:

en: Seconds
fi: Sekuntia

en: Seconds this event should be scheduled for
fi: Kuinka monta sekuntia tämä tapahtuma on näkyvillä

en: Select
fi: Valitse

en: Select All
fi: Valitse kaikki

en: Select a campaign
fi: Valitse kampanja

en: Select a custom font - leave empty to use the default font.
fi: Valitse haluamasi fontti - oletusfonttia varten jätä tyhjäksi

en: Select a display
fi: Valitse näyttö

en: Select the audio file that should be played when this Widget starts.
fi: Valitse äänitiedosto, jonka pitäisi soida pienohjelman käynnistyessä.

en: Select the dayparting information for this event. To set your own times select custom and to have the event run constantly select Always.
fi: Valitse päiväjaottelun tiedot tälle tapahtumalle. Asettaaksesi omat aikasi, valitse ”mukautettu” ja näyttääksesi jatkuvasti ”aina”.

en: Select the end time for this event
fi: Aseta päättymisaika tälle tapahtumalle

en: Select the language you would like to use.
fi: Valitse kieli, jonka haluat käyttää.

en: Select the start time for this event
fi: Aseta aloitusaika tälle tapahtumalle

en: Select the target date and time.
fi: Valitse haluttu loppumis päivämäärä ja aika

en: Select the task you would like to run
fi: Valitse tehtävä, jonka haluat suorittaa

en: Select the type of event to schedule
fi: Valitse ajastettavan tapahtuman tyyppi

en: Select the units you would like to use.
fi: Valitse yksiköt, joita haluat käyttää.

en: Select to create a new database
fi: Valitse uuden tietokannan luominen

en: Select to provide a specific duration for this Widget
fi: Valitse säätääksesi tarkka kesto tälle pienohjelmalle

en: Select to use an existing database. Please note that when you use an existing database it must be empty of all other contents.
fi: Valitse olemassa olevan tietokannan käyttäminen. Huomaa, että kun käytät olemassa olevaa tietokantaa, sen on oltava tyhjä kaikista muista sisällöistä.

en: Selecting this option will remove any generic files that is are not currently linked to Displays. This process cannot be reversed.
fi: Tämän vaihtoehdon valitseminen poistaa kaikki yleiset tiedostot, joita ei ole tällä hetkellä yhdistetty näyttöihin. Tätä prosessia ei voi peruuttaa.

en: Selecting this option will remove any media that is not currently being used in Layouts or linked to Displays. This process cannot be reversed.
fi: Tämän vaihtoehdon valitseminen poistaa kaikki esitystiedostot, joita ei tällä hetkellä käytetä esitysruuduissa tai ole liitetty näyttöihin. Tätä prosessia ei voi peruuttaa.

en: Send Command
fi: Lähetä komento

en: Send Schedule in advance?
fi: Lähetä ajastus etukäteen?

en: Send files in advance?
fi: Lähetä tiedostot etukäteen?

en: Send progress while downloading
fi: Lähetä edistymistä latauksen aikana

en: Send repeat Display Timeouts
fi: Lähetä näyttöjen toistuvien aikakatkaisujen tiedot

en: Sending email address
fi: Sähköpostiosoitteen lähettäminen

en: September
fi: Syyskuu

en: Serbian
fi: Serbia

en: Server
fi: Palvelin

en: Server Key
fi: Palvelimen avain

en: Server Mode
fi: Palvelintila

en: Session
fi: Istunto

en: Sessions
fi: Istunnot

en: Set a duration?
fi: Asetetaanko kesto?

en: Set as Home
fi: Aseta kodiksi

en: Set the default timezone for the application
fi: Aseta oletus aikavyöhyke sovellukselle

en: Set the device time using the CMS. Only available on rooted devices or system signed players.
fi: Aseta laitteen aika CMS:ää käyttäen. Mahdollinen vain lisättyjen laitteiden kohdalla ja järjestelmään vahvistetuille toisto-ohjelmille.

en: Set the level of logging the CMS should record. In production systems "error" is recommended.
fi: Aseta lokikirjoituksen taso, jolla CMS:n pitäisi tallentaa. Tuotannossa järjestelmän "vika" on suositeltua.

en: Set the level of the resting log level. The CMS will revert to this log level after an elevated period ends. In production systems "error" is recommended.
fi: Määritä lepäävän lokin taso. CMS palaa tälle tasolle korotetun ajanjakson päätyttyä. Kehitysvaiheessa "error" on suositeltavaa.

en: Set the orientation of the device (portrait mode will only work if supported by the hardware) Application Restart Required.
fi: Aseta laitteen suuntaus (pystysuunta toimii vain jos sitä tuetaan rautatasolla). Ohjelman uudelleenkäynnistys vaaditaan.

en: Sets the event priority - events with the highest priority play in preference to lower priority events.
fi: Määrittää tapahtuman prioriteetin - korkeimman prioriteetin tapahtumat,esitetään ennen alhaisempien prioriteettien tapahtumia.

en: Setting
fi: Asetus

en: Settings
fi: Asetukset

en: Settings Profile?
fi: Asetusprofiili?

en: Settings Updated
fi: Asetukset päivitetty

en: Sharing
fi: Jaettu

en: Shell Command
fi: Shell komento

en: Shell Command Allow List
fi: Shell komentojen lupalista

en: Should Videos we fail to play be blacklisted and no longer attempted?
fi: Lisätäänkö videot, joiden toisto ei onnistunut, estolistalle?

en: Should items be shown side by side?
fi: Pitäisikö kohteet näyttää vierekkäin?

en: Should members of this Group receive Display notifications for Displays they have permission to see?
fi: Pitäisikö tämän ryhmän jäsenien vastaanottaa ilmoituksia näytöiltä, joihin on käyttöoikeus?

en: Should members of this Group receive system notifications?
fi: Tulisiko tämän ryhmän jäsenten saada järjestelmäilmoituksia?

en: Should new Video Widgets default to Muted?
fi: Pitääkö uudet video pienohjelmat asettaa vakiona vaimennetuksi?

en: Should new widgets default to Muted?
fi: Mykistetäänkö uudet pienoisohjelmat oletuksena?

en: Should the Dashboard show latest news? The address is provided by the theme.
fi: Pitäisikö työpöydällä näkyä viimeisimmät uutiset? Osoite tulee teeman mukana.

en: Should the Table headings be shown?
fi: Pitäisikö taulukon otsikot näkyä?

en: Should the Widget be shown with a transparent background? Also requires the embedded content to have a transparent background.
fi: Pitäisikö Widgetin taustan olla läpinäkyvä? Tämä edellyttää että upotetun sisällön tausta on myös läpinäkyvä.

en: Should the application icon be shown in the task bar?
fi: Pitäisikö ohjelmaikonin näkyä tehtäväpalkissa?

en: Should the application send proof of play stats to the CMS.
fi: Pitäisikö sovelluksen lähettää toiston todistetilastot CMS:lle.

en: Should the audio loop if it finishes before the provided duration?
fi: Pitäisikö ääniraidan alkaa alusta, jos se päättyy ennen määritettyä kestoa?

en: Should the audio loop if it finishes before the widget has finished?
fi: Pitäisikö äänen toistua jatkuvasti, jos se loppuu ennen kuin pienohjelma on lopussa?

en: Should the clock show seconds or not?
fi: Näyttääkö kello sekunnit?

en: Should the embedded content be scaled along with the layout?
fi: Pitäisikö sulautetun sisällön skaalautua yhdessä esitysruudun kanssa?

en: Should the notification interrupt nagivation in the Web Portal? Including Login.
fi: Pitäisikö ilmoituksen keskeyttää navigoinnin verkkoportaalissa? Sisältäen sisäänkirjautumisen.

en: Should the video be muted?
fi: Pitäisikö videon olla mykistetty?

en: Should the video loop if it finishes before the provided duration?
fi: Pitäisikö video toistaa uudelleen, jos se päättyy ennen tarjottua kestoa?

en: Should this User receive Display notifications for Displays they have permission to see?
fi: Pitäisikö tämän käyttäjän vastaanottaa ilmoituksia näytöiltä, joihin on käyttöoikeus?

en: Should this User receive system notifications?
fi: Pitäisikö tämän käyttäjän saada järjestelmäilmoituksia?

en: Show
fi: Näytä

en: Show Environment checks
fi: Näytä ympäristövalinnat

en: Show Full Screen?
fi: Näytä kokoruudussa?

en: Show Seconds?
fi: Näytä sekunnit?

en: Show _MENU_ entries
fi: Näytä _MENU_ kirjaukset

en: Show current events and hide all other events from the feed.
fi: Näytä nykyiset tapahtumat ja piilota kaikki muut tapahtumat syötteestä.

en: Show items owned by the selected User.
fi: Näytä valitun käyttäjän omistamat nimikkeet.

en: Show items owned by users in the selected User Group.
fi: Näytä valitun käyttäjäryhmän käyttäjien omistamat nimikkeet.

en: Show items side by side?
fi: Näytetäänkö kohteet vierekkäin?

en: Show only current events?
fi: Näytä vain tämänhetkiset tapahtumat?

en: Show the icon in the task bar?
fi: Näytä kuvake tehtäväpalkissa?

en: Show the table headings?
fi: Näytä taulukon otsikot?

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
fi: Näytetään 0 - 0 merkintää 0 merkinnästä

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
fi: Näytetään _START_ to _END_ of _TOTAL_ kirjaukset

en: Shuffle
fi: Sekoita

en: Single Display
fi: Yksittäinen näyttö

en: Size
fi: Koko

en: Size (bytes)
fi: Koko (tavuja)

en: Size and coordinates must be generic
fi: Koon ja koordinaattien täytyy olla yleisiä

en: Slovak
fi: Slovakki

en: Snow
fi: Lumisadetta

en: Social Media
fi: Sosiaalinen media

en: Sorry there is an error with this request, cannot set inherited permissions
fi: Virhe tehtävänannossa, ei voi asettaa perittyjä oikeuksia

en: Sorry this function is disabled.
fi: Valitettavasti tämä toiminto on poistettu käytöstä.

en: Sorry, Fonts do not have any editable properties.
fi: Fonteilla ei ole muokattavia ominaisuuksia.

en: Sorry, no items have been selected.
fi: Yhtäkään nimikettä ei ole valittu.

en: Sorry, you are not allowed to directly access this page.
fi: Pahoittelut, sinulla ei ole oikeutta tälle sivulle.

en: Sort by
fi: Järjestä

en: Sort descending?
fi: Järjestä laskevasti

en: Source
fi: Lähde

en: South
fi: Etelä

en: South East
fi: Kaakko

en: South West
fi: Lounas

en: Spanish
fi: Espanja

en: Speed
fi: Nopeus

en: Start
fi: Aloita

en: Start Date
fi: Aloituspäivämäärä

en: Start Replace
fi: Aloita korvaus

en: Start Time
fi: Aloitusaika

en: Start again
fi: Aloita uudelleen

en: Start and end time will be defined by the daypart's configuration for this day of the week. Use a repeating schedule to apply this event over multiple days
fi: Aloitus- ja lopetusaika määräytyy tämän viikonpäivän päiväajastuksen määrittelyn mukaan. Käytä toistuvaa ajastusta tämän tapahtuman soveltamista useiden päivien ajanjaksolle

en: Start delay for device start up
fi: Käynnistysviive laitteen käynnistyessä

en: Start during device start up?
fi: Käynnistys laitteen uudelleenkäynnistyksen yhteydessä?

en: Start upload
fi: Aloita lataus

en: Start/End time are empty or in an incorrect format
fi: Aloitus-/lopetusaika on tyhjä tai väärässä muodossa

en: Statistics
fi: Käyttötiedot

en: Stats Archive
fi: Tilasto arkisto

en: Status
fi: Tila

en: Status Dashboard Widget
fi: Ohjanpaneelin pienohjelman tila

en: Status Pending
fi: Tilan päivitys kesken

en: Stocks
fi: Osakkeet

en: Stocks Module
fi: Osakkeet moduuli

en: Stop the player PC power management from Sleeping the PC
fi: Pysäytä toisto-ohjelman PC:n virran hallinta lepotilassa olevalta PC:ltä

en: Storage Available
fi: Varastoa käytettävissä

en: Storage Free %
fi: Varastoa vapaana %

en: Storage Total
fi: Varasto kokonaismäärä

en: Store HTML resources on the Internal Storage?
fi: Tallenna HTML lähteet sisäiselle tallennuslaitteelle?

en: Store all HTML resources on the Internal Storage? Should be selected if the device cannot display text, ticker, dataset media.
fi: Sisällytä kaikki HTML resurssit sisäiselle tallennustilalle? Tulisi valita, jos laite ei pysty näyttämään tekstiä, tickeriä tai tietokantahaun esitysohjelmistoa.

en: Stretch
fi: Venytä

en: String
fi: Merkkijono

en: Subject
fi: Aihe

en: Success
fi: Onnistui

en: Sunday
fi: Sunnuntai

en: Support for uploading large files is recommended.
fi: Tuki suurien tiedostojen lähettämiseen on suositeltua.

en: Swedish
fi: Ruotsi

en: Switched to Debug Mode
fi: Siirrytty vianmääritystilaan

en: Switched to Normal Mode
fi: Siirrytty normaalitilaan

en: Tag
fi: Merkitse

en: Tag this media. Comma Separated.
fi: Merkitse esitystiedostot. Erottele pilkulla.

en: Tagged %s
fi: Merkitty %s

en: Tags
fi: Tunnisteet

en: Task
fi: Tehtävä

en: Tasks
fi: Tehtävät

en: Template
fi: Mallipohja

en: Template Missing
fi: Mallipohja puuttuu

en: Templates
fi: Mallipohjat

en: Test
fi: Kokeile

en: Text
fi: Tekstiä

en: Text Card Background Colour
fi: Tekstikortin taustaväri

en: Text Card Border Colour
fi: Tekstikortin reunan väri

en: Text Colour
fi: Tekstin väri

en: Text Font
fi: Tekstin fontti

en: Text direction
fi: Tekstin suunta

en: Text. With Directional Controls.
fi: Tekstiä. Suunnatuilla ohjaimilla.

en: Thank you for choosing %themeName%. This installation wizard will take you through
                    setting up %themeName% one step at a time. There are 6 steps in total, the first one is below.
fi: Kiitos, että valitsit %themeName%n. Tämä asennusapu vie sinut
                    %themeName%n asennuksen läpi vaihe vaiheelta. Vaiheita on kaikkiaan 6, ensimmäinen alla.

en: That's it!
fi: Juuri näin!

en: The CMS has already been installed. Please contact your system administrator.
fi: CMS on jo asennettu. Ota yhteys järjestelmän ylläpitäjään.

en: The CMS is temporarily off-line as an upgrade is in progress. Please check with your system administrator for updates or refresh your page in a few minutes.
fi: Sisällön hallintajärjestelmä on tilapäisesti pois päältä, päivityksen ollessa käynnissä. Tarkista järjestelmänvalvojalta päivitykset tai päivitä sivu muutaman minuutin kuluttua.

en: The CMS may not be working as expected because MySQL BINLOG format is set to STATEMENT. This can effect sessions and should be set to ROW or MIXED.
fi: CMS ei toimi oletetusti, koska MySQL BINLOG muotoa ei ole asetettu STATEMENT tilaan. Tämä voi vaikuttaa istuntoon ja pitäisi asettaa joko tilaan ROW tai MIXED.

en: The Command String for this Command on this display
fi: Tämän näytön komennon komentojono

en: The DataSet results can be filtered by any column and set below. New fields can be added by selecting the plus icon at the end of the current row. Should a more complicated filter be required the advanced checkbox can be selected to provide custom SQL syntax.
fi: Tietokantahaun tulokset voidaan suodattaa millä tahansa alla olevalla pystysarakkeella tai asetuksella. Uusia kenttiä voidaan lisätä valitsemalla plus-kuvake kyseisen rivin loppuun. Jos vaaditaan monimutkaisempaa suodatusta, voidaan valita lisävalintaruutu mukautetun SQL-syntaksin tuottamiseksi.

en: The DataSet results can be ordered by any column and set below. New fields can be added by selecting the plus icon at the end of the current row. Should a more complicated order be required the advanced checkbox can be selected to provide custom SQL syntax.
fi: Tietokantahaun tulokset voidaan järjestää millä tahansa alla olevalla sarakkeella ja asetuksella. Uudet kentät voidaan lisätä valitsemalla plus-kuvake kyseisen rivin loppuun. Jos vaaditaan monimutkaisempaa komentoa, voidaan valita lisävalintaruutu mukautetun SQL-syntaksin tuottamiseksi.

en: The DataType of the Intended Data
fi: Tarkoittettujen tietojen datatyyppi

en: The Date Format to use when displaying dates in the CMS.
fi: Päivämäärämuoto, jota käytetään päivämäärien näyttämiseen CMS-järjestelmässä.

en: The Default Layout to Display where there is no other content.
fi: Oletusesitysruutu näytölle, jossa ei ole muuta sisältöä.

en: The Display Group being edited is in bold. The list is ordered so that items above the current Display Group are its ancestors and items below are its descendants.
fi: Muokattava näyttöryhmä on lihavoitu. Lista on järjestetty niin, että nykyisen näyttöryhmän yläpuolella olevat nimikkeet ovat sen edeltäjiä ja alapuolella olevat nimikkeet ovat sen jälkeläisiä.

en: The Email Address for this user.
fi: Sähköpostiosoite tälle käyttäjälle.

en: The Extensions allowed on files uploaded using this module. Comma Separated.
fi: Tämän elementin avulla ladattujen tiedostojen sallitut laajennukset. Erotettu pilkulla.

en: The Height for this Resolution
fi: Korkeus tälle resoluutiolle

en: The Height of the Display Window. 0 means full height.
fi: Näyttöikkunan korkeus. 0 tarkoittaa täyttä korkeutta.

en: The IP address of the remote host's broadcast address (or gateway)
fi: Etä hostin lähetyksen IP osoite (tai yhdyskäytävä)

en: The Intent Action to use for requesting a screen shot. Leave empty to natively create an image from the player screen content.
fi: Ruudunkaappaukseen kehottava alustava toiminto. Jätä tyhjäksi luodaksesi alkuperäisesti vedos toisto-ohjelman ruudunsisällöstä.

en: The Latitude of this display
fi: Tämän näytön leveysaste

en: The Library Location you gave is not empty. Please give the location of an empty folder
fi: Antamasi arkistotiedoston sijainti ei ole tyhjä. Anna sijainniksi tyhjä kansio

en: The Library Location you gave is not writable by the webserver. Please fix the permissions and try again.
fi: Verkkopalvelimella ei ole oikeuksia kirjoittaa antamaasi arkistotiedostojen sijaintiin. Korjaa oikeudet ja yritä uudelleen.

en: The Library Location you have picked is not writeable
fi: Valitsemaasi arkistosijaintiin ei voida kirjoittaa

en: The Link for the iCal Feed.
fi: iCal syötteen linkki

en: The Link to open for this help topic and category
fi: Linkki tämän ohjeen aiheen ja kategorian avaamiseen

en: The Location (URL) of the webpage
fi: Verkkosivun sijainti (URL)

en: The Login Name of the user.
fi: Käyttäjän kirjautumisnimi.

en: The Longitude of this Display
fi: Tämän näytön pituusaste

en: The Name for this Campaign
fi: Nimi tälle kampanjalle

en: The Name for this Command
fi: Tämän komennon nimi

en: The Name for this Daypart
fi: Tämän päiväajastuksen nimi

en: The Name for this Display Group
fi: Tämän näyttöryhmän nimi

en: The Name for this Display Profile
fi: Tämän näyttöprofiilin nimi

en: The Name for this Task
fi: Tehtävän nimi

en: The Name for this User Group
fi: Nimi tälle käyttäjäryhmälle

en: The Name of the Display - (1 - 50 characters).
fi: Näytön nimi - (1 - 50 merkkiä).

en: The Name of the Display - your administrator has locked this to the device name
fi: Näytön nimi - Ylläpitäjäsi on lukinnut tämän laitenimeen

en: The Name of the Profile - (1 - 50 characters)
fi: Profiilin nimi - (1 - 50 merkkiä)

en: The Name of the Template - (1 - 50 characters)
fi: Mallipohjan nimi - (1 - 50 merkkiä)

en: The Name of this item - Leave blank to use the file name
fi: Tämän nimikkeen nimi - Jätä tyhjäksi käyttääksesi tiedostonimeä

en: The Number of items you want to display
fi: Näytettävien kohtien määrä

en: The Password for this user.
fi: Tämän käyttäjän salasana.

en: The Percentage to Scale this Webpage (0 - 100)
fi: Tämä verkkosivun skaalautuvuuden prosentti (0-100)

en: The Region dimensions cannot be empty or negative
fi: Alueen mitat eivät voi olla tyhjiä tai negatiivisia

en: The Time to Live (maxage) of the STS header expressed in seconds.
fi: STS-otsikon aika elää (maksimi) sekunneissa.

en: The Topic for this Help Link
fi: Ohjelinkin aihe

en: The Traffic Widget has not been configured yet, please ask your CMS Administrator to look at it for you.
fi: Liikenteen pienohjelman asetuksia ei ole vielä käyty läpi, ota yhteys CMS ylläpitäjään.

en: The URL to connect to to PHONE_HOME (if enabled)
fi: Osoite millä yhdistetään PHONE_HOME (mikäli käytössä)

en: The User's First Name.
fi: Käyttäjän etunimi.

en: The User's Last Name.
fi: Käyttäjän sukunimi.

en: The User's Phone Number.
fi: Käyttäjän puhelinnumero.

en: The Validation String for this Command on this display
fi: Vahvistusmerkkijono tähän komentoon tällä näytöllä

en: The Width for this Resolution
fi: Leveys tälle resoluutiolle

en: The Width of the Display Window. 0 means full width.
fi: Näyttöikkunan leveys. 0 tarkoittaa täyttä leveyttä.

en: The base currency.
fi: Perusvaluutta.

en: The currently selected audio has been retired, please select a new item or cancel to keep the current one.
fi: Tällä hetkellä valittuna oleva ääni on poistettu käytöstä, valitse uusi nimike tai peruuta, jos haluat säilyttää nykyisen äänen.

en: The date when this notification will be published
fi: Ilmoituksen julkaisupäivä

en: The default duration for Widgets of this Module when the user has elected to not set a specific duration.
fi: Vakiokesto tämän elementin pienohjelmille, kun käyttäjä ei valitse tiettyä kestoa.

en: The default layout to assign for new displays and displays which have their current default deleted.
fi: Oletusesitysruutu valituksi uusille näytöille ja näytöille joiden nykyinen oletus on poistettu.

en: The default size in pixels for the Display Screenshots
fi: Vakiokoko pikseleille näytön ruudunkaappauksessa

en: The direction for this transition. Only appropriate for transitions that move, such as Fly.
fi: Tämän siirron suunta. Sopiva vain liikkuville siirroille kuten Fly:lle.

en: The duration between status screen shots in minutes. 0 to disable. Warning: This is bandwidth intensive.
fi: Näytönkaappauksen aikaväli minuuteissa. 0 jos halutaan pois käytöstä. Varoitus: Tämä kuluttaa tiedonsiirtokaistaa.

en: The duration for this transition, in milliseconds.
fi: Siirron kesto millisekunteina.

en: The duration in seconds this item should be displayed
fi: Kesto sekunneissa kuinka kauan tätä nimikettä näytetään

en: The duration in seconds.
fi: Kesto sekunteina

en: The duration specified is per item otherwise it is per feed.
fi: Määritetty kesto on nimikettä kohden, muutoin se on syötettä kohden.

en: The duration specified is per page/item otherwise the widget duration is divided between the number of pages/items.
fi: Määritelty kesto on sivu/kohde kohtainen, muutoin pienohjelman kesto jaetaan sivu/kohde määrän mukaan.

en: The end of the time window to connect to the CMS and download updates.
fi: Päivitystenlaukseen tarvittavan CMS yhteyden lopetusaika.

en: The end of the time window to install application updates.
fi: Lopetusaika sovelluspäivitysten asentamiselle.

en: The height of the page. Leave empty to use the region height.
fi: Sivun korkeus. Jätä tyhjäksi oletuskorkeudelle.

en: The iCal provided is not valid, please choose a valid feed
fi: Annettu iCal ei ole kelvollinen, valitse kelvollinen syöte

en: The last time we PHONED_HOME in seconds since the epoch
fi: Viimeinen kerta kun PHONED_HOME sekunneissa aikakauden jälkeen

en: The latitude entered is not valid.
fi: Asetetut leveysmääritykset eivät kelpaa.

en: The layering order of the background image (z-index). Advanced use only.
fi: Taustakuvan päällekkäinasettelun järjestys (z-indeksi). Vain edistyneeseen käyttöön.

en: The layout dimensions cannot be empty
fi: Esitysruudun mittasuhteet eivät voi olla tyhjiä

en: The left pixel position the display window should be sized from.
fi: Vasen koordinaatti, josta näyttöikkunan kokoa muutetaan.

en: The longitude entered is not valid.
fi: Asetetut pituusmääritykset eivät kelpaa.

en: The name must be between 1 and 100 characters
fi: Nimen täytyy olla välillä 1 - 100 merkkiä

en: The new Password for this user.
fi: Uusi salasana tälle käyttäjälle.

en: The number of items you want to display.
fi: Montako kohdetta haluat näyttää.

en: The number of log files to upload concurrently. The lower the number the longer it will take, but the better for memory usage.
fi: Samaanaikaan lähetettävien lokitiedostojen määrä. Mitä pienempi määrä sen pidempi aika, mutta parempi muistin käytön kannalta.

en: The number of seconds to wait before starting the application after the device has started. Minimum 10.
fi: Sekuntien määrä ennen ohjelman käynnistymistä kun laite on käynnistynyt. Minimi on 10.

en: The offset in minutes that should be applied to the current time, or if a counter then date/time to run from in the format Y-m-d H:i:s.
fi: Asetettava offset minuuteissa mikä pitäisi lisätä nykyiseen aikaan tai jos ajastin niin ajo määritellystä hetkestä eteenpäin formaatissa Y-m-d H:i:s.

en: The order this column should be displayed in when entering data
fi: Tämän sarakkeen järjestys pitäisi näkyä tietoja syötettäessä

en: The port number to use for the embedded web server on the Player. Only change this if there is a port conflict reported on the status screen.
fi: Portin numero, jota käytetään toisto-ohjelmaan liitetylle palvelimellle.

en: The quota that should be applied. Enter 0 for no quota.
fi: Asetettavan kiintiön määrä. Syötä 0, ellei kiintiötä.

en: The schedule for this task in CRON syntax
fi: Ajastus tälle tehtävälle CRON syntaksissa

en: The selected effect works best with a background colour. Optionally add one here.
fi: Valittu teho toimii parhaiten taustavärin kanssa. Halutessasi lisää taustaväri täältä.

en: The selector to use for stacking marquee items in a line when scrolling Left/Right.
fi: Valitsin, jota käytetään pinotun liukumaefektin riveille vierittämällä Vasemmalle/Oikealle.

en: The settings for this display are shown below. They are taken from the active Display Profile for this Display, which can be changed in Display Settings. If you have altered the Settings Profile above, you will need to save and re-show the form.
fi: Tämän näytön asetukset ovat alla. Ne otetaan tämän näytön aktiivisesta näyttöprofiilista, jota voidaan muuttaa näyttöasetuksissa. Jos olet muokannut yllä olevaa Asetusprofiilia, sinun on tallennettava ja esitettävä lomake uudelleen.

en: The size of the largest dimension. Empty or 0 means the screen size.
fi: Laajimmat mitat. Tyhjäksi jätetty tai syötetty 0 tarkoittaa ruudunkokoista.

en: The size of the screenshot to return when requested.
fi: Pyydettäessä palautettava kuvankaappauksen koko.

en: The standard browser cache will be used - we recommend this is switched off unless specifically required. Effects Web Page and Embedded.
fi: Selaimen tavallista välimuistia käytetään - suosittelelemme poistamaan käytöstä, ellei erityisesti tarvetta. Vaikuttaa verkkosivuun ja liitännäisiin.

en: The start of the time window to connect to the CMS and download updates.
fi: Päivitystenlataukseen tarvittavan CMS yhteyden aloitusaika.

en: The start of the time window to install application updates.
fi: Aloitusaika sovelluspäivitysten asentamiselle.

en: The starting point from the left in pixels
fi: Aloituskohta vasemmalta pikseleinä

en: The starting point from the top in pixels
fi: Aloituskohta ylhäältä pikseleinä

en: The theme "%s" does not exist
fi: Teemaa "%s" ei ole olemassa

en: The time this display should receive the WOL command, using the 24hr clock - e.g. 19:00. Maintenance must be enabled.
fi: Tämän näytön tulisi vastaanottaa WOL komento, 24h kelloa käyttäen, esim. 19:00. Huolto täytyy mahdollistaa.

en: The timezone for this display, or empty to use the CMS timezone
fi: Aikavyöhyke tälle näytölle tai jätä tyhjäksi jos haluat käyttää CMS aikavyöhykettä

en: The top pixel position the display window should be sized from.
fi: Yläkoordinaatti, josta näyttöikkunan kokoa muutetaan.

en: The transition speed of the selected effect in milliseconds (normal = 1000) or the Marquee Speed in a low to high scale (normal = 1).
fi: Valitun animaation nopeus millisekunneissa (normaali = 1000) tai liukuman nopeus pienestä suureen (normaali = 1).

en: The transition speed of the selected effect in milliseconds (normal = 1000).
fi: Valitun tehosteen siirtymänopeus millisekunteina (normaali = 1000)

en: The width of the page. Leave empty to use the region width.
fi: Sivun leveys. Jätä tyhjäksi oletusleveydelle.

en: Theme
fi: Teema

en: There are %countSchedules% scheduled events that will also be deleted.
fi: Myös %countSchedules% ajastettua tapahtumaa poistetaan.

en: There are items on this Layout that can only be assessed by the Display
fi: Tässä esitysruudussa on nimikkeitä, jotka vain näyttö voi käsitellä

en: There is %sumExcludingGeneric% of data stored in %countExcludingGeneric% files . Are you sure you want to proceed?
fi: %sumExcludingGeneric% dataa on tallennettu %countExcludingGeneric% tiedostoon. Haluatko varmasti jaktaa?

en: There is %sumGeneric% of data stored in %countGeneric% generic files. To delete these check here
fi: %sumGeneric% määrä dataa on varastoitu %countGeneric% määrään yleistiedostoja. Valitse tämä poistaaksesi ne

en: There is a critical error that you should resolve first.
fi: Kriittinen virhe tulee ratkaista ensin.

en: There is a warning on the checklist that you should resolve.
fi: Tarkistuslistalla on varoitus joka sinun pitäisi ratkaista.

en: There is already a group with this name. Please choose another.
fi: Tämä ryhmän nimi on jo käytössä. Valitse toinen.

en: There is already a user with this name. Please choose another.
fi: Käyttäjänimi on jo olemassa. Valitse toinen.

en: There is already dataSet called %s. Please choose another name.
fi: Tietokantahaku nimeltä %s on jo olemassa. Valitse toinen nimi.

en: There is data assigned to this data set, cannot delete.
fi: Taulukossa on määritettyä dataa, ei voi poistaa.

en: There was a problem processing your request, please try again
fi: Ongelma pyyntöä käsiteltäessä, yritä uudestaan.

en: This Display hasn't connected since updates have been made in the CMS. The below information will be updated when it has.
fi: Näyttö ei ole yhteydessä, koska CMS:ään on tehty päivityksiä. Allaoleva informaatio päivittyy kun valmis.

en: This Layout has not been built yet
fi: Tätä esitysruutua ei ole vielä luotu

en: This Layout is invalid and should not be scheduled
fi: Esitysruudussa ilmeni virheitä ja sitä ei pitäisi ajastaa

en: This Layout is ready to play
fi: Tämä esitysruutu on valmis toistettavaksi

en: This action cannot be undone.
fi: Tätä toimenpidettä ei voi peruuttaa.

en: This assignment creates a circular reference
fi: Tämä tehtävä luo kehäviittauksen

en: This audio will play for %media.duration% seconds. To cut the audio short set a lower duration in the Advanced tab, to wait on the last frame or select to Loop set a higher duration.
fi: Tämä ääni soi %media.duration% sekuntia. Lyhentääksesi ääntä aseta lyhyempi aika lisäasetukset välilehdellä, odottaaksesi lopussa tai valitaksesi toisto aseta pidempi aika.

en: This display has no mac address recorded against it yet. Make sure the display is running.
fi: Tällä näytöllä ei vielä ole tunnettua mac osoitetta. Varmista, että näyttö on päällä.

en: This enables import / export of layouts.
fi: Tämä mahdollistaa esitysruutujen tuonnin / viennin.

en: This enables us to get a list of time zones supported by the hosting server.
fi: Tämän avulla saamme luettelon aikavyöhykkeistä joita palvelin tukee.

en: This form accepts files up to a maximum size of %s
fi: Tämä lomake hyväksyy tiedostot jotka ovat kooltaan maksimissaan %s

en: This is a Display specific Display Group and its assignments cannot be modified.
fi: Tämä on näyttökohtainen näyttöryhmä, eikä sen tehtäviä voi muokata.

en: This is an unknown type of Player and there are no special settings for it.
fi: Tämä on tuntematon playerin tyyppi, eikä sille ole erityisiä asetuksia.

en: This is the intended height of the template and is used to scale the Widget within its region when the template is applied.
fi: Tämä on tarkoitettu mallikorkeus ja sitä käytetään pienohjelman skaalaamiseen alueellisesti, kun malli lisätään.

en: This is the intended number of items on each page.
fi: Tämä on sivulle tarkoitettujen nimikkeiden määrä.

en: This is the intended padding of the template and is used to position the Widget within its region when the template is applied.
fi: Tämä on mallille asetettu täyte, joka määrittää Widgetin sijainnin alueensa sisällä, kun se otetaan käyttöön.

en: This is the intended tweet content type.
fi: Tämä on tarkoitettu Twiitin sisältötyyppi.

en: This is the intended width of the template and is used to scale the Widget within its region when the template is applied.
fi: Tämä on tarkoitettu mallileveys ja sitä käytetään pienohjelman skaalaamiseen alueellisesti, kun malli lisätään.

en: This layout is used as the global default and cannot be deleted
fi: Tätä esitysruutua käytetään yleismaailmallisena oletuksena eikä sitä voi poistaa

en: This layout will not be shown as there are higher priority layouts scheduled at this time
fi: Tätä esitysruutua ei näytetä, koska samaan aikaan on muita korkeamman prioriteetin ajastuksia

en: This library item has been used somewhere in the system. You will only be allowed to delete it if you check this.
fi: Tätä arkiston nimikettä on käytetty johonkin järjestelmässä. Voit poistaa sen vain, jos tarkistat asian.

en: This library item is in use.
fi: Tämä arkiston nimike on käytössä.

en: This media is directly assigned to %countDisplays% displays, the ones you have permission to see are shown below.
fi: Tämä media esitystiedosto on käytössä %countDisplays% näytöllä. Ne, jotka sinulla on lupa nähdä, näytetään alla.

en: This module is rendered on the Player which means the Player must have an internet connection.
fi: Tämä elementti on tehty toisto-ohjelmalle, mikä tarkoittaa, että toisto-ohjelmalla tulee olla internet yhteys.

en: This should only be set if you want to display the maximum allowed error messaging through the user interface. <br /> Useful for capturing critical php errors and environment issues.
fi: Tämän pitää olla asetettuna mikäli haluat näyttää maksimimäärän virheviestejä käyttöliittymässä.<br/>Hyödyllinen kriittisten PHP-virheiden ja ympäristöongelmien tallentamiseen.

en: This user cannot be deleted as it has %d child items
fi: Tätä käyttäjää ei voida poistaa, sillä käyttäjällä on vielä %d lapsi tietuetta

en: This widget is linked to Media in the Library. Check this option to also delete that Media.
fi: Tämä pienohjelma on linkitetty esitystiedostoarkistoon. Valitse tämä vaihtoehto poistaaksesi myös kyseisin esitystiedoston.

en: This will create a dump file of your database that you can restore later using the import functionality.
fi: Tämä luo tietokannastasi koontitiedoston, jonka voit myöhemmin palauttaa käyttäen tuontitoimintoa.

en: Thumbnail
fi: Pienoiskuva

en: Thunderstorm
fi: Ukkosmyrsky

en: Thursday
fi: Torstai

en: Tick if you would like to only show the Daytime weather conditions.
fi: Valitse jos haluat näyttää vain päivän sääolosuhteet.

en: Tick if you would like your base currency to be used as the comparison currency for each currency you've entered. For example base/compare becomes compare/base - USD/GBP becomes GBP/USD.
fi: Valitse jos haluat, että perusvaluuttasi käytetään vertailuvaluuttana kullekin valuutalle, jonka olet syöttänyt. Esimerkiksi perusvaluutta/vertaa tulee vertaa/perusvaluutta - USD / GBP:stä tulee GBP / USD.

en: Tidy Cache
fi: Siivoa välimuisti

en: Tidy Library
fi: Siivoa arkisto

en: Tidy Logs
fi: Siistimislokimerkinnät

en: Tidy Stats
fi: Siistimistilastot

en: Tidying the Library will delete any temporary files. Are you sure you want to proceed?
fi: Arkistosi siistiminen poistaa kaikki väliaikaiset tiedostot. Oletko varma, että haluat jatkaa?

en: Tidying your Library will delete any media that is not currently in use.
fi: Arkiston siistiminen poistaa kaikki esitystiedot, jotka eivät ole tällä hetkellä käytössä.

en: Tile Blind
fi: Laatan tummennus

en: Tile Slide
fi: Laatan liukuma

en: Time only
fi: Vain aika

en: Timeline
fi: Aikajana

en: Timezone
fi: Aikavyöhyke

en: Title
fi: Otsikko

en: To Date
fi: Päättyen pvm

en: Today
fi: Tänään

en: Top
fi: Yläreuna

en: Top Coordinate
fi: Yläkoordinaatti

en: Topic
fi: Aihe

en: Transition
fi: Siirtymä

en: Transition Config Locked
fi: Siirtymä asetukset lukittu

en: Transitions
fi: Siirtymät

en: Troubleshooting
fi: Vianmääritys

en: Truncate
fi: Typistä

en: Truncate the Log
fi: Typistä loki

en: Tuesday
fi: Tiistai

en: Turkish
fi: Turkki

en: Turn ON full auditing and debugging.
fi: Kytke täysi auditointi ja vianjäljitys päälle.

en: Turn full auditing and debugging OFF.
fi: Kytke täysi auditointi ja vianjäljitys pois päältä.

en: Twitter Search Module
fi: Twitter-hakuelementti

en: Type
fi: Tyyppi

en: Ukrainian
fi: Ukraina

en: Unable to delete install/index.php. Please ensure the web server has permission to unlink this file and retry
fi: Ei voitu poistaa install/index.php. Varmista, että verkkopalvelimella on käyttöoikeudet poistaa linkitys tähän tiedostoon ja yritä uudelleen

en: Unable to download feed
fi: Syötteen lataus epäonnistui

en: Unable to find Tag %s
fi: %s merkintää ei löytynyt

en: Unable to generate schedule, unknown event
fi: Ajoitettua tapahtumaa ei voitu lisätä

en: Unable to import row %d
fi: Ei voitu tuoda riviä %d

en: Unable to open ZIP
fi: ZIP-tiedostoa ei voida avata

en: Unable to set the user details. This is an unexpected error, please contact support. Error Message = [%s]
fi: Käyttäjän tietoja ei voitu asettaa. Odottamaton virhe, ota yhteyttä tukeen. Virheilmoitus = [%s]

en: Unable to write to settings.php. We already checked this was possible earlier, so something changed.
fi: Ei voida kirjoittaa tiedostoon settings.php. Tämä onnistui aiemmin, joten jotain on muuttunut.

en: Undo
fi: Peruuta

en: Unexpected Error, please contact support.
fi: Odottamaton virhe, ota yhteyttä tukeen.

en: Units
fi: Yksiköt

en: Unknown Column
fi: Tuntematon sarake

en: Unknown Display Status
fi: Tuntematon näytön tila

en: Unknown Error
fi: Tuntematon virhe

en: Unknown Transition Type Requested
fi: Tuntematon siirtymätyyppi pyydetty

en: Unknown transition type
fi: Tuntematon siirron tyyppi

en: Untagged %s
fi: Tuntomerkit poistettu %s

en: Until
fi: Kunnes

en: Update
fi: Päivitä

en: Update Interval (mins)
fi: Päivitysväli (min)

en: Update Window End Time
fi: Lopetusaika päivitysten lataukselle

en: Update Window Start Time
fi: Aloitusaika päivitysten lataukselle

en: Update this media in all layouts it is assigned to?
fi: Päivitetäänkö tämä media kaikkiin esitysruutuihin joissa se on valittuna?

en: Updated Preference
fi: Valinta päivitetty

en: Updated Preferences
fi: Valinnat päivitetty

en: Upload Audio files to assign to Layouts
fi: Lataa äänitiedostoja asetteluun

en: Upload Image files to assign to Layouts
fi: Lataa kuvia asetteluun

en: Upload Layout
fi: Lähetä esitysruutu

en: Upload SWF files to assign to Layouts
fi: Lataa SWF tiedostoja asetteluun

en: Upload Version
fi: Lataa versio

en: Upload Video files to assign to Layouts
fi: Lataa video asetteluun

en: Upload media
fi: Lataa esitystiedosto

en: Upper Row Limit
fi: Ylärivin rajaus

en: Upper limit must be 0 or above
fi: Ylärajan tulee olla 0 tai korkeampi

en: Uptime
fi: Käynnissäoloaika

en: Usage
fi: Käyttö

en: Usage Report
fi: Käyttöraportti

en: Usage Report for %mediaName%
fi: Käyttöraportti tieodostolle %esitystiedostoNimi%

en: Use CMS time?
fi: Käytä CMS aikaa?

en: Use Date
fi: Käytä päivämäärää

en: Use a SurfaceView for Video Rendering?
fi: Käytä SurfaceView:tä videon esitykseen?

en: Use advanced filter clause?
fi: Käytä edistynyttä suodattimen lauseketta?

en: Use advanced order clause?
fi: Käytä edistynyttä lajittelulauseketta?

en: Use an existing database
fi: Käytä olemassa olevaa tietokantaa

en: Use calendar timezone?
fi: Käytä kalenterin aikavyöhykettä?

en: Use event timezone?
fi: Käytä tapahtuman aikavyöhykettä?

en: Use existing DataSets matched by name?
fi: Käytetäänkö olevassaolevia samannimisiä tietokantahakuja?

en: Use one of the available slots for this display?
fi: Käytä jotakin vapaana olevista paikoista tälle näytölle?

en: Use the Display Location
fi: Käytä näytön sijaintia

en: Use the Global Timeout?
fi: Käytä yleismaailmallista aikakatkaisua?

en: Use the checkbox to return events within defined start and end dates.
fi: Käytä valintaruutua listataksesi tapahtumat määritetyllä aikavälillä

en: Use the colour picker to select the background colour
fi: Käytä värivalitsinta valitaksesi taustavärin

en: Use the location configured on the display
fi: Käytä näytössä määritettyä sijaintia

en: Used
fi: Käytetty

en: User
fi: Käyttäjä

en: User Group
fi: Käyttäjäryhmä

en: User Group Name cannot be empty.
fi: Käyttäjäryhmän nimi ei voi olla tyhjä.

en: User Groups
fi: Käyttäjäryhmät

en: User Logged Out.
fi: Käyttäjä kirjattu ulos.

en: User Name
fi: Käyttäjätunnus

en: User Type
fi: Käyttäjätyyppi

en: User logged at the IdP but the account does not exist in the CMS and Just-In-Time provisioning is disabled
fi: Käyttäjä sisäänkirjautunut IdP:hen mutta tiliä ei ole CMS:ssä ja Just-In-Time valmistelu on pois päältä

en: User name must be between 1 and 50 characters.
fi: Käyttäjänimen täytyy olla 1 - 50 merkkiä pitkä.

en: User not found
fi: Käyttäjää ei löydy

en: Username
fi: Käyttäjänimi

en: Username or Password incorrect
fi: Väärä käyttäjänimi tai salasana

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Using "fwrite()" failed, due to error:
fi: "fwrite()" käyttö epäonistui, johtuen virheestä:

en: Using "socket_sendto()" failed, due to error:
fi: "socket_sendto()" käyttö epäonnistui, johtuen virheestä:

en: Using "socket_set_option()" failed, due to error:
fi: "socket_set_option()" käyttö epäonnistui, johtuen virheestä:

en: Using fsockopen() failed, due to denied permission
fi: Fsockopen() käyttö epäonnistui johtuen evätystä luvasta

en: VNC to this Display
fi: VNC tälle näytölle

en: Valid Extensions
fi: Voimassa olevat laajennukset

en: Validation
fi: Vahvistaminen

en: Value
fi: Arvo

en: Verify
fi: Tarkista

en: Verify all modules have been installed correctly by reinstalling any module related files
fi: Varmista, että kaikki elementit on asennettu oikein uudelleenasentamalla kaikki elementtikohtaiset tiedostot

en: Version
fi: Versio

en: Version %version%
fi: Versio %version%

en: Version ID
fi: Versio ID

en: Version Information
fi: Version tiedot

en: Vertical Align
fi: Pystysuora kohdistus

en: Video In
fi: Video sisään

en: Video Path
fi: Videopolku

en: Videos - support varies depending on the client hardware you are using.
fi: Videot - tuki vaihtelee riippuen käytetystä laitteistosta.

en: View
fi: Näkymä

en: View Columns
fi: Näytä sarakkeet

en: View Data
fi: Näytä tiedot

en: View my authenticated applications
fi: Näytä omat todennetut sovellukset

en: Visible
fi: Nähtävissä oleva

en: Volume
fi: Äänen voimakkuus

en: Wake On Lan Failed as there are no functions available to transmit it
fi: Wake On LAN  epäonnistui, koska ei ole toimintoja sen perille toimittamiseen

en: Wake on LAN
fi: Wake On LAN

en: Wake on LAN CIDR
fi: Wake On Lan CIDR

en: Wake on LAN SecureOn
fi: Wake On LAN SecureOn

en: Wake on LAN Time
fi: Wake On LAN aika

en: Wake on Lan is enabled, but you have not specified a time to wake the display
fi: Wake on Lan - on käytössä, kun et ole tarkentanut aikaa näytön herätykselle

en: Wake on Lan requires the correct network configuration to route the magic packet to the display PC
fi: Wake On LAN vaatii oikeat verkkoympäristöasetukset, jotta Magic Packet voidaan reitittää näyttö-PC:lle

en: Wake on Lan sent for %s
fi: Wake On LAN lähetetty kohteeseen %s

en: Warning - starts with or ends with a space, or contains double spaces
fi: Varoitus! Välilyönti alussa, lopussa tai sisältää kaksi välilyöntiä

en: Warning Background Colour
fi: Varoituksen taustaväri

en: Warning Background Colour 1
fi: Varoituksen taustan väri 1

en: Warning Background Colour 2
fi: Varoituksen taustan väri 2

en: Warning Date
fi: Varoituksen päivämäärä

en: Warning Duration
fi: Varoitus aika

en: Warning date needs to be before countdown date.
fi: Varoituksen päivämäärän tulee olla ennen lähtölaskennan päivämäärää

en: Warning duration needs to be lower than the countdown main duration.
fi: Varoitusajan tulee olla lähtölaskennan kestoa lyhyempi.

en: Warning duration needs to be lower than the widget duration.
fi: Varoitusajan tulee olla pienoisohjelman kestoa lyhyempi.

en: We are really sorry, but there has been an error. It has been logged in install_log.txt and printed below.
fi: Olemme pahoillamme, mutta tapahtui virhe. Se on lisätty lokiin kohteessa install_log.txt ja näkyy alla.

en: We suggest setting your PHP post_max_size and upload_max_filesize to at least 128M, and also increasing your max_execution_time to at least 120 seconds.
fi: Ehdotamme asettamaan PHP post_max_size ja upload_max_filesize ainakin 128M ja kasvattamaan max_execution_time ainakin 120 sekuntiin.

en: We'd love to know you're running %theme_name%. If you're happy for us to collect anonymous statistics (version number, number of displays) then please leave the box ticked. Please un tick the box if your server does not have direct access to the internet.
fi: Palamme halusta tietää, että käytät %teema_nimi%. Jos sinulle sopii, että keräämme täysin anonyymiä käyttötietoa (version numero, näyttöjen määrä) jätä tämä valintaruutu valituksi. Jätä valintaruutu tyhjäksi, jos palvelimenne ei ole suorassa yhteydessä internetiin, kiitos.

en: Weather
fi: Sää

en: WebView Plugin State
fi: WebView liitännäisen tila

en: Webpage
fi: Verkkosivu

en: Webpages.
fi: Verkkosivut.

en: Wednesday
fi: Keskiviikko

en: Week
fi: Viikko

en: Weekly
fi: Viikoittain

en: Welcome to the %themeName% Installation
fi: Tervetuloa %themeName% asennukseen

en: West
fi: Länsi

en: What display profile should this display use? To use the default profile leave this empty.
fi: Mitä näyttöprofiilia tämän näytön pitäisi käyttää? Käyttääksesi oletusprofiilia jätä tämä tyhjäksi.

en: What is this users type?
fi: Mikä on tämän käyttäjän tyyppi?

en: What items would you like to save?
fi: Mitä nimikkeitä haluat tallentaa?

en: What plugin state should be used when starting a web view.
fi: Mikä liitännäistila pitäisi valita, kun aloitetaan uusi verkkokatselu.

en: What transition should be applied when this region is finished?
fi: Mikä siirto pitäisi suorittaa, kun alue on lopussa?

en: When Enabled users will be able to add media using this module.
fi: Kun valittuna, käyttäjät voivat lisätä esitystiedostoja tällä elementillä.

en: When all day events are excluded they are removed from the list of events in the feed and wont be shown
fi: Kun kokopäivän kestävät tapahtumat hylätään, ne poistetaan tapahtumalistasta syötteessä eikä niitä näytetä

en: When current events are excluded they are removed from the list of events in the feed and wont be shown.
fi: Kun meneillään olevat tapahtumat hylätään, ne poistetaan tapahtumalistan syötteestä eikä niitä näytetä.

en: When duration is per item then number of items must be 1 or higher
fi: Kun kesto on määritetty per kohde, pitää kohteiden määrä olla 1 tai enemmän

en: When past events are excluded they are removed from the list of events in the feed and wont be shown.
fi: Kun menneet tapahtumat hylätään, ne poistetaan tapahtumalistasta eikä niitä näytetä.

en: When selected, your event will run according to the timezone set on the CMS, otherwise the event will run at Display local time
fi: Kun valittu, tapahtumasi toimii sisällön hallintajärjestelmään asetetun aikavyöhykkeen mukaisesti, muussa tapauksessa tapahtumaa esitetään näytössä paikallisessa ajassa

en: When should events be returned from?
fi: Mistä lähtien tapahtumat tuodaan?

en: Whether to always put the default layout into the cycle.
fi: Määritys, laitetaanko oletusesitysruutu aina kiertoon.

en: Which Calendar Type should the CMS use?
fi: Mitä kalenterityyppiä CMS:n tulisi käyttää?

en: White listed redirect URI's that will be allowed, only application for Authorization Code Grants
fi: Valkolistattu uudelleenohjauksen URI. Vain sovellusten käyttölupakoodit

en: Whitelist Load Balancers
fi: Valkolistaa kuormitustasapainot

en: Widget
fi: Pienohjelma

en: Widget Compatibility
fi: Sovelluksen yhteensopivuus

en: Widget Duration
fi: Pienoisohjelman kesto

en: Widget ID
fi: Pienoisohjelman tunnistus

en: Widget List
fi: Widget-lista

en: Widget not found
fi: Pienoisohjelmaa ei löytynyt

en: Widget not found at index %d
fi: Pienoisohjelmaa ei löytynyt indexistä %d

en: Widgets
fi: Pienohjelmat

en: Width
fi: Leveys

en: Width must be greater than 0
fi: Leveyden täytyy olla suurempi kuin 0

en: Windows format Calendar?
fi: Windowsin kalenteri formaatti?

en: With Selected
fi: Valitut

en: XMR Private Address
fi: XMR ykstyinen osoite

en: XMR Public Address
fi: XMR julkinen osoite

en: XMR Registered
fi: XMR rekisteröity

en: XMR address is not set
fi: XMR-osoitetta ei ole asetettu

en: XMR is not working on this Player yet, the screenshot will be requested the next time the Player connects on its collection interval, expected %nextCollect%.
fi: XMR ei toimi vielä tässä toisto-ohjelmassa, ruudunkaappausta pyydetään seuraavalla kerralla, kun toisto-ohjelma ottaa yhteyden keräysaikavälillä, oletetusti %nextCollect%.

en: Yahoo Currencies
fi: Yahoon valuutat

en: Yahoo Stocks
fi: Yahoo Osakkeet

en: Yearly
fi: Vuosittain

en: Yes
fi: Kyllä

en: You already own a display group called "%s". Please choose another name.
fi: Sinulla on jo näyttöryhmä nimeltä "%s". Valitse toinen nimi.

en: You cannot change the assignment of a Layout Specific Campaign
fi: Et voi muuttaa esitysruutukohtaisen kampanjan määritystä

en: You cannot replace this media with an item of a different type
fi: Et voi korvata tätä esitystiedostoa toisen tyypin nimikkeellä

en: You do not have any library files that are not in use.
fi: Sinulla ei ole arkistotiedostoja, jotka eivät ole käytössä.

en: You do not have permission to assign the provided Layout
fi: Sinulla ei ole oikeuksia määrittää valittua esitysruutua

en: You do not have permission to edit these permissions.
fi: Sinulla ei ole käyttöoikeuksia muokata näitä oikeuksia.

en: You do not have permission to edit this profile
fi: Sinulla ei ole käyttöoikeuksia muokata tätä profiilia

en: You do not have permissions to delete this layout
fi: Sinulla ei ole valtuuksia poistaa tätä esitysruutua

en: You do not have permissions to edit this layout
fi: Sinulla ei ole oikeuksia muokata tätä esitysruutua

en: You do not have permissions to use this media
fi: Sinulla ei ole käyttöoikeuksia tämän median käyttöön

en: You do not have permissions to view this layout
fi: Sinulla ei ole käyttöoikeuksia näyttää tätä esitysruutua

en: You have exceeded your library quota
fi: Olet ylittänyt arkistokiintiösi

en: You have selected %layoutName% for export. A ZIP file will be downloaded which contains the layout, its widgets and media. It will also contain the structure for associated DataSets.
fi: Olet valinnut %esitysruutuNimi% siirrettäväksi toiseen kohteeseen. Talteen ladataan esitysruutu, sen pienohjelmat ja esitystiedostot sisältävä ZIP tiedosto, joka sisältää myös rakenteen esitysruutuun liittyvään tietokantahakuun.

en: You have selected a layout that you no longer have permission to use. Please reload the form.
fi: Olet valinnut esitysruudun, johon sinulla ei ole enää oikeuksia. Avaa lomake uudestaan.

en: You have selected media that you no longer have permission to use. Please reload the form.
fi: Olet valinnut median, jolle sinulla ei ole enää oikeuksia. Avaa lomake uudestaan.

en: You must enter a command
fi: Syötä komento

en: You should also manually take a backup of your library.
fi: Sinun on tehtävä myös manuaalisesti varmuuskopio arkistostasi.

en: Your client is not the correct version to communicate with this CMS.
fi: Asiakassovellus ei ole oikea versio viestiäkseen tämän CMS:n kanssa.

en: Your event will be scheduled from [fromDt] to [toDt] in the CMS timezone, please check this covers each of your Displays in their respective timezones.
fi: Tapahtumasi ajastetaan [fromDt]:stä [toDt] CMS-aikavyöhykkeeseen, tarkista että tämä kattaa kaikki näytöt kunkin vastaavassa aikavyöhykkeessä.

en: Your library is full. Library Limit: %s K
fi: Arkistosi on täysi. Kirjaston raja: %s K

en: Your password does not meet the required complexity
fi: Salasanasi ei ole tarpeeksi monimutkainen

en: Zoom
fi: Zoomaus

en: cURL is used to fetch data from the Internet or Local Network
fi: cURL:ia käytetään tietojen hakemiseen internetistä tai lähiverkosta

en: contains
fi: sisältää

en: does not contain
fi: ei sisällä

en: does not end with
fi: ei lopu arvolla

en: does not equal
fi: ei ole yhtä suuri kuin

en: does not start with
fi: ei ala arvolla

en: duration
fi: kesto

en: ends with
fi: loppuu arvolla

en: equals
fi: on yhtä suuri kuin

en: for an interval of
fi: aikavälein

en: greater than
fi: suurempi kuin

en: he Category for this Help Link
fi: ohjelinkin kategoria

en: hours:min:sec
fi: tunnit:min:sek

en: id
fi: tunnistus

en: less than
fi: vähemmän kuin

en: name
fi: nimi

en: number of layouts
fi: esitysruutujen kokonaismäärä

en: once it has connected for the first time
fi: kunnes se on yhdistetty ensimmäistä kertaa

en: starts with
fi: alkaa arvolla

en: total duration
fi: kokonaiskesto

en: you read this %readDt%.
fi: sinä luet tätä %readDt%.
